Plzeň po sedmi výhrách remizovala. Sparta v deseti otočila utkání s Hradcem

Mosquera v akci proti Bohemians | Zdroj: profimedia.cz

Desáté kolo české fotbalové ligy přineslo zaváhání lídra tabulky. Plzeň si po sedmi ligových vítězstvích z Ďolíčku odváží pouze bod po remíze 1:1 s domácí Bohemkou. Mladá Boleslav v samotném závěru ztratila vedení nad Sigmou Olomouc a Baník doma padl s Budějovicemi. To pražská Sparta na domácí půdě zachránila tři body, když v oslabení otočila utkání s Hradcem.

Plzeň šla ve Vršovicích do vedení ve 24. minutě poté, co Mosquera vypálil zpoza vápna. Střela po teči zamířila do šibenice mimo dosah brankáře Valeše. Domácí odpověděli až po přestávce v 53. minutě. Rohový kop proletěl až na posledního muže ve vápně Václava Drchala a ten jej z první poslal do sítě. Konečné skóre 1:1 a jednobodový zisk posunul Bohemians na třetí místo tabulky.

Blízko ke třetí příčce měla i Mladá Boleslav, která po trefě Fulneka ve čtvrté minutě dlouho vedla nad Sigmou Olomouc a sahala po třech bodech. Jenže v samotném nastavení srovnal na konečných 1:1 Beneš a zachránil hostům bodový zisk. ​České Budějovice v Ostravě ukončily třízápasovou sérii proher a Baník díky trefám Haise a Čmelíka porazily 2:1

A Sparta na Letné otáčela. Hradec poslal do vedení ve 13. minutě Kubala, následně Sparta přišla o Čvančaru, který po úderu loktem viděl od rozhodčího červenou, a hrála v deseti. Po nevydařené první půlce se domácí vzchopili a po přestváce srovnal Sorensen v 52. minutě. A jen o pět minut později na konečných 2:1 upravil prvním gólem ve sparťanském dresu Jan Kuchta.