Klání mezi Interem a Římem rozhodla parádní hlavička Smallinga. Podívejte se

Italská Serie A v sobotu pokračovala 8. kolem. Neapol obhájila pozici lídra tabulky přesvědčivou výhrou 3:1 nad Turínem. Inter Milán doma přivítal AS Řím a velkokluby svedly vyrovnanou bitvu, kterou v 75. minutě hlavičkou rozhodl obránce Chris Smalling. AC Milán si na hřišti Empoli strhujícím závěrem zajistil tři body a po výhře 3:1 se posunul na třetí příčku tabulky.

Do klání italských velkoklubů lépe vstoupili hráči Interu. První gól slavili už v 10. minutě po trefě Džeka, ale radost rychle utnul VAR a odhalený ofsajd. O dvacet minut později už domácí slavili právem. Barella si v rychle akci všiml rozběhnutého Dimarca a poslal mu přihrávku na hranici vápna. Dimarco neváhal a z první poslal míč k tyči, brankář sice střelu tečoval ale gólu už nezabránil. Řím odpověděl po devíti minutách. A postarala se o to nová posila Paulo Dybala, který po přihrávce od Spinazzoly poslal prudkou střelou přes brankáře a do sítě.

Z nerozhodného stavu se nakonec prosadili hosté. Pellegrini poslal ze standardní situace skvělý centr do vápna, kde si vyskočil Chris Smalling. Hlavičkou nekompromisně poslal Řím do vedení 2:1 i ke třem bodům.

​Neapol oslavil čtvrté vítězství v řadě a s 20 body vévodí tabulce. Proti Turínu rychle otevřela skóre, když se během prvních 12 minut dvakrát trefil Anguissa. Na 3:0 zvýšil ještě Kvaratskhelia. Hosté se před přestávkou zmohli jen na kosmetickou úpravu, když skóroval Sanabria.

Fotbalovou sobotu pak v Itálii zakončilo Empoli s AC Milánem. Jejich zápas se dlouho nesl v bezbrankovém duchu, až za favorizované otevřel skóre Rebič v 79. minutě. To pravé drama a gólově žně ale měly teprve přijít. Ve druhé minutě nastavení za Empoli vyrovnal Bajrami a už to vypadalo na remízu, jenže vzápětí odpověděl Fode Ballo-Toure a výhru Rossoneri 3:1 ještě zpečetil Rafael Leao. Milán po výhře postoupil na třetí místo tabulce, domácí zůstali čtrnáctí.