Londýnské derby ovládl Arsenal. Trossard proti Liverpoolu vstřelil hattrick

Thomas Partey a Granit Xhaka slaví gól | Zdroj: Profimedia.cz

Londýnské derby mezi Arsenalem a Tottenhamem dopadlo mnohem lépe pro domácí Gunners, kteří si po výhře 3:1 upevnili vedoucí příčku v Premier League. Chelsea otočila zápas s Crystal Palace a Liverpool zachránil ostudný debakl s Brightonem. Získal tak alespoň jeden bod za remízu 3:3.

Arsenalu se na začátku sezony náramně daří a aktuálně vládne celé lize. Dobrou formu potvrdil i v derby s Tottenhamem. Tým trenéra Artety byl aktivní od úplného začátku a první branka padla ve 20. minutě. Thomas Partey se před vápnem dostal k míči a nádherně vymetl pravou šibenici. Srovnáno bylo o 11 minut později.

Richarlison byl ve vápně faulován a Harry Kane střelou do středu branky srovnal stav utkání na 1:1. Gunners otáčeli gólem ve 49. minutě, kdy se po velké chybě brankáře Llorise prosadil střelec Gabriel Jesus. Následně byl vyloučen Emerson Royal a definitivní tečku nad výhrou udělal Granit Xhaka.

​Liverpool doma přivítal čtvrtý Brighton a rychle se dostal do potíží. Leandro Trossard otevřel skóre hned ve čtvrté minutě a v 17. zvýšil na 2:0. Po půlhodině hry na druhé straně ale snížil Firmino a po přestávce srovnal na 2:2. Následně se Liverpool dostal do vedení, když si Webster vsítil vlastence. Hosty a bodový zisk zachránil autor prvních dvou gólů Trossard. V 83. minutě zkompletoval hattrick a upravil na konečných 3:3.

Utkání otáčela i Chelsea, která na půdě Crystal Palace prohrávala od 7. minuty. Až po půlhodině srovnal Aubameyang a vítězství vystřelil až v samotném závěru Gallagher trefou na 2:1. A Součkův West Ham doma porazil Wolves 2:0.