Slavia stáhla náskok Plzně. Doma přejela Liberec 3:0

Snímek z utkání Slavia - Liberec (1.10.22) | Zdroj: profimedia.cz

Desáté kolo přineslo vysokou výhru Teplic, které doma rozstřílely Pardubice 5:1. Tři body získal i sousední Jablonec, který doma hostil Zbrojovku Brno, i Slovácko, které porazilo Zlín 2:0. Nedělní fotbalové dění zakončila Slavia, který na Edenu přivítala Slovan Liberec.

Teplice doma rozstřílely trápící se Pardubice. Gólovou nadílku řídil Filip Žák, který si připsal hattrick. Pardubice si po debaklu připsaly už sedmou ligovou prohru sezony a nadále zůstávají beznadějně přilepené na dně tabulky.

A nadělovali také sešívání. Ti po prohře s Plzní ve Vršovicích přivítali Slovácko a do vedení šli hned v 16. minutě, kdy se trefil Švéd Ousou. Po sedmi minutách zvýšil vedení Olayinka a opět u toho asistoval Ševčík. Třetí hřebíček zatloukl Tecl, který z dorážky složil reparát za vychytanou penaltu. Sudí kop nařídil poté, co Rondič poslal v šestnáctce k zemi Ousoua. Další gól už nepadl a Slavia ziskem tří bodů stáhla náskok Plzně, která o bod vede tabulku. Má však zápas k dobru. Slovan se 14 body zůstává na pátém místě.