United schytali od City hrozivý debakl. Haaland i Foden si připsali hattrick

Erling Haaland (vlevo) a Phil Foden (vpravo) | Zdroj: profimedia.cz

Šlágr Premier League se proměnil v gólové hody. Manchester United schytal od Manchesteru City nakonec pořádný debakl a prohrál 3:6. Za Citizens si připsal hattrick Erling Haaland a Phil Foden.

Manchester City předvedl proti United jasnou dominanci. Do vedení se dostal už po osmi minutách, kdy se poprvé v zápase prosadil Phil Foden. Do konce poločasu pak anglický záložník přidal ještě jednu trefu, navíc se k němu dvakrát přidal kanonýr Haaland. Citizens tak odcházeli do kabin s průběžným skóre 4:0.

Ve druhé půli sice Antony snížil, jenže pak Haaland s Fodenem začali zase řádit. Norský střelec dokázal v 64. minutě zvýšit na 5:1 a připsal si třetí hattrick ve třetím domácím zápase v Premier League. Zároveň má 22letý forvard na kontě už stejný počet hattricků v anglické lize jako Cristiano Ronaldo, který do utkání nenastoupil a debakl sledoval pouze ze střídačky.

​Na trefu Haalanda pak navázal ještě Foden, pro kterého to byla také třetí branka v utkání. Hrozivý výsledek 1:6 sice v závěru dvěma góly zkorigoval Martial, více se ale už nestalo. A zápas nakonec skončil 6:3 pro domácí Citizens.

Premier League výsledky:

Manchester City – Manchester United 6:3 (4:0)
Branky: 8. Foden (B. Silva), 34. Haaland (De Bruyne), 37. Haaland (De Bruyne), 44. Foden (Haaland), 65. Haaland (Gómez), 73. Foden (Haaland) – 56. Antony (Eriksen), 84. Martial (Fred), 90+1. Martial (pen.)

Leeds – Aston Villa 0:0
červená karta: 49. L. Sinisterra