Proč si Ronaldo nezahrál derby? Bylo to z respektu, říká trenér

Cristiano Ronaldo a Erik ten Hag | Zdroj: Profimedia.cz

Jeden z největších zápasů v Premier League se obešel bez Cristiana Ronalda. Slavný Portugalec sledoval pouze ze střídačky, jak jeho Manchester United dostává jeden gól za druhým od Manchesteru City. Kouč Rudých ďáblů Erik ten Hag nyní vysvětlil, proč nechal 37letého útočníka sedět.

Byla to kanonáda od domácích fotbalistů. Citizens už po prvním poločase vedli 4:0 a šli si za jasným vítězstvím. United sice dokázali ve druhé půli dát tři góly, jenže i svěřenci kouče Guardioly nepřestávali skórovat. Nakonec si Erling Haaland i Phil Foden vstřelili hattrick a utkání skončilo divokým výsledkem 6:3 pro City.

Debakl United musel sledovat pouze ze střídačky evidentně frustrovaný Cristiano Ronaldo, který se nakonec nedostal na hřiště ani na minutu. Kouč Rudých ďáblů Erik ten Hag totiž poslal do hry pět jiných hráčů. Po zápase pak svůj tah vysvětloval: "Nepřivedl jsem ho, protože respektuji Cristiana a jeho velkou kariéru," prohlásil po utkání 52letý Nizozemec, že nechtěl, aby Ronaldo nastupoval do zápasu po poločasovém skóre 0:4.