Fotbal

Kolář se vrátil do branky Slavie. Prozradil, jak si užil svatbu s dcerou šéfa Tvrdíka

Kolář se vrátil do branky Slavie. Prozradil, jak si užil svatbu s dcerou šéfa Tvrdíka
Brankář Ondřej Kolář | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Dlouhých pět měsíců čekal gólman Ondřej Kolář, než se mohl vrátit zpátky mezi tři tyče branky Slavie Praha. Nakonec se 27letý brankář dočkal v duelu proti Slovanu Liberec a zápas pro něj dopadl úspěšně. Kolář si připsal čisté konto a sešívaní vyhráli 3:0.

Ondřej Kolář nastoupil do branky, jelikož jeho konkurent a slávistická jednička Aleš Mandous je zraněný a jeho budoucnost je nyní nejistá. 27letý gólman navíc svůj comeback mezi tři tyče sešívaných zvládl na výbornou a za svá záda nepustil ani jeden gól. 

"Jsem rád, že jsem se dostal do brány. Bylo to pro mě po takové době hrozně těžké. Ale kluci mi pomohli, hráli vzadu výborně. Bylo to organizované. Brzo jsme vstřelili gól, pak druhý a uklidnili jsme se. Pak následovala penalta," děkoval Kolář po zápase především svým spoluhráčům.

Související obsah

Rodák z Liberce chyběl v bráně Slavie dlouhých pět měsíců a návrat tak podle jeho slov nebyl vůbec jednoduchý. "Kousal jsem to těžce asi jako každý hráč. Každý chce hrát. Ale věděl jsem, že forma není optimální. Věřil jsem, že po přípravě by to mohlo jít, ale měl jsem zranění a nebylo to ono. Formu jsem pak neměl na to jít do brány, Aleš předváděl skvělé výkony a zasloužil si to. Ve Slavii je obrovská konkurence a já jsem rád za tu šanci, že jsem se mohl podívat do brány," vysvětloval Kolář, který se alespoň mohl připravit na svatbu s dcerou slávistického bosse Janou Tvrdíkovou. 

Související obsah

"Vyšlo to se vším všudy. I počasí, to je to jediné, co člověk nemůže ovlivnit. Poštěstilo se nám a bylo krásně. Jediné, co mě mrzelo, že nemohli dorazit někteří kluci, kteří byli na reprezentaci. Jinak to ale bylo perfektní, vydařilo se. Já jsem moc šťastný, že to s mojí ženou všechno klaplo," hodnotil svatební den 27letý gólman, jenž by navíc mohl nějakou dobu ve slávistické bráně zůstat. Konkurent Aleš Mandous je totiž zraněný a je otázka, jak dlouho bude chybět. 

"Je to věc dlouhodobějšího rázu, která se táhne od zápasu na Panathinaikosu. Chytal s nějakými problémy, které přetrvávají. Hned v prvním týdnu repre pauzy podstoupil drobnější zákrok, při kterém se ještě odhalila jiná věc. Momentálně se zvažuje, jaký bude postup. Zda bude Aleš pokračovat v režimu po Panathinaikosu a s určitými obtížemi bude pokračovat do zimní přestávky, nebo jestli bude nutný okamžitý zákrok, který by znamenal dlouhou rekonvalescenci. Řešíme to s doktory, s fyzioterapeuty, máme téma na další dny. Buďto bude ve stavu nepoužitelnosti, nebo v takovém, který nebude stoprocentní. Je to o riziku, jestli do něj půjdeme, nebo ne, jestli Aleš bude schopný absolvovat zátěž s deficitem, který momentálně má," dodal na adresu Mandouse trenér Slavie Jindřich Trpišovský. 

Slavia letos nastupuje s novými dresy a logem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události