Další sporty

Maskot v NBA si vydělá pořádný balík, vyrovná se i některým hráčům

Maskot v NBA si vydělá pořádný balík, vyrovná se i některým hráčům
Maskot Denveru Nuggets Rocky | Zdroj: profimedia.cz

Tak to je pořádná částka. Na veřejnost unikly informace o platech maskotů a některé sumy jsou opravdu závratné. Úplně nejlépe si v tomto ohledu vede maskot Denveru Nuggets Rocky, jenž si ročně vydělá 625 tisíc dolarů (cca 15,7 milionu korun).

Slavná NBA není jenom o basketbalu, také je to obrovská show, která každý rok generuje miliony. Zámořské kluby se tak specializují i na své maskoty starající se o zábavu v hale i o další nesportovní aktivity.

Někteří maskoti si tak přijdou na pořádný balík. Server Boardroom nyní přišel s žebříčkem nejlépe placených maskotů v NBA. 

Této tabulce vévodí maskot Rocky, který symbolizuje horského lva a je bavičem Denveru Nuggets. Podle zámořských zdrojů si tento maskot přijde na úctyhodných 625 tisíc dolarů ročně, což je téměř 16 milionů korun. Vydělanou sumou se tak Rocky blíží i platům samotných hráčů v NBA. 

​Ostatně Denver se nebojí utrácet, když v létě podepsal s hvězdným pivotem Nikolou Jokičem největší kontrakt v historii zámořské basketbalové ligy. 

Související obsah

​Druhé místo pak obsadil maskot Harry z Atlanty Hawks, jehož roční plat se také pohybuje kolem částky 600 tisíc dolarů. Třetí místo patří ikonickému býkovi Bennymu, jenž si v Chicagu Bulls přijde na 400 tisíc dolarů ročně. 

To LeBron James prodloužil v létě kontrakt s Los Angeles Lakers:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události