šipky

Překvapení na úvod World Grand Prix. V prvním kole končí José de Sousa

Překvapení na úvod World Grand Prix. V prvním kole končí José de Sousa
Zklamaný José de Sousa | Zdroj: Profimedia

V anglickém Leicesteru odstartovalo šipkařské World Grand Prix. A fanoušci se ihned dočkali velkého překvapení, když vypadl šestý nasazený José de Sousa. Ostatní zápasy zůstaly bez většího překvapení.

Jako první se na pódiu představil Angličan Callan Rydz a Polák Krzysztof Ratajski. Právě druhý jmenovaný byl favoritem zápasu. První set vyhrál 3:2, druhý 3:1 a raduje se z postupu do osmifinále. Dále šel do boje Brendan Dolan a Stephen Bunting, který svého soka porazil naprosto totožným soubojem jako Ratajski Rydze.

Ve třetím duelu došlo na anglické derby, ve kterém se radoval trochu překvapivě Chris Dobey, jenž porazil Lukea Humphriese 2:0 na sety. Ačkoliv v tom prvním prohrával 0:2, skóre dokázal otočit a dokonce od té doby neprohrál ani leg. Po nich přišli na řadu dva žebříčkoví sousedé. Patnáctý hráč světa Dimitri Van den Bergh a čtrnáctý Dave Chisnall. Zápas došel až do rozhodujícího pátého legu druhého setu, který nakonec zvládl Belgičan.

Do hry šel také obhájce titulu Jonny Clayton, jenž měl v prvním kole těžký los. Čekal na něj rozjetý Nizozemec Dirk van Duijvenbode, který se na World Series of Darts Finals dostal až do finále. Velšan první sadu ztratil 1:3, ale následné dva sety dokázal stejným poměrem vyhrát. Roli favorita následně potvrdil Peter Wright, který 2:0 dokázal zdolat Kima Huybrechtse.

Související obsah

​Zajímavý zápas sliboval duel mezi Michaelem van Gerwenem a Garym Andersonem. Souboj dvou legend ale nabídl pouze dva sety a Létající Skot ukázal, že formu úplně nemá, když prohrál čtvrtý zápas v řadě. MVG ho porazil v prvním setu 3:0, ve druhém 3:2.

Největší překvapení přišlo na závěr prvního hracího dne. Šestý hráč světa José de Sousa prohrál s Adrianem Lewisem 0:2 na sety, ačkoliv v tom druhém vedl 2:0. Nicméně z postupu se raduje sympatický Angličan. Program pokračuje v úterý dalšími zápasy 1. kola.

Výsledky 1. kola World Grand Prix:

C. Rydz K. Ratajski 0:2 (2:3, 1:3)
B. Dolan – S. Bunting 0:2 (2:3, 1:3)
C. Dobey – L. Humphries 2:0 (3:2, 3:0)
D. Van den Bergh – D. Chisnall 2:1 (3:1, 2:3, 3:2)
J. Clayton – D. van Duijvenbode 2:1 (1:3, 3:1, 3:1)
P. Wright – K. Huybrechts 2:0 (3:1, 3:2)
M. van Gerwen – G. Anderson 2:0 (3:0, 3:2)
J. de Sousa – A. Lewis 0:2 (2:3, 2:3)

Úterní program 1. kola:

M. Razma – R. Searle
R. Smith – A. Gilding
D. Noppert – G. Clemens
J. Cullen – D. Heta
R. Cross – D. Gurney
J. Wade – M. Lukeman
G. Price – M. Schindler
M. Smith – N. Aspinall

Středeční program osmifinále:

J. Clayton – D. Van den Bergh
A. Lewis – C. Dobey
M. van Gerwen – S. Bunting
P. Wright – K. Ratajski

Na World Series of Darts Finals kraloval Gerwyn Price:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události