Skvělý úspěch mladíků Viktorie Plzeň! V Lize mistrů porazili Bayern Mnichov

Mladíci Viktorie Plzeň překvapivě porazili v LM Bayern Mnichov | Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Před očekávaným večerním zápasem si Viktoria Plzeň užila velmi chutný předkrm. Její mladíci do devatenácti let senzačně porazili Bayern Mnichov na jeho hřišti 2:1, přitom ještě na začátku 87. minuty prohrávali. Góly Milana Krůty a Jana Palusky ale vyvolaly zaslouženou euforii.

Mladíci Viktorie Plzeň v prvních dvou kolech základní skupiny Ligy mistrů dvakrát prohráli. Proti Barceloně a Interu Milán nevstřelili ani gól a s celkovým skóre 0:6 se beznadějně krčili na dně tabulky. Outsiderem byli i v úterním utkání na hřišti Bayernu Mnichov.

Během první půlhodiny zápasu byli aktivnější a nebezpečnější domácí, v hlavní roli byl záložník Arijon Ibrahimovič. Jmenovec legendárního útočníka nejdříve jen těsně minul branku gólmana Baiera a následně vyzval ke skórování Tareka Buchmanna, který ale trestuhodně minul.

Ke konci prvního poločasu se ale osmělila i Viktoria. Milan Krůta mohl hlavou zakončovat po centru Pavla Haška, ale jen těsně na míč na zadní tyči nedosáhl. Ve 40. minutě pak trefil hostující Adam Štauber dokonce tyč. Nebezpeční byli Západočeši i na začátku druhého poločasu. Adam Štauber se ve vápně dostal k odraženému míči, ale z velmi výhodné pozice trefil jen brankáře Bayernu.

Přestože Viktoria rozhodně netahala za kratší konec provazu, dostali se do vedení domácí. Max Scholze pronikl z pravé strany do pokutového území a přesnou střelou upravil skóre na 1:0. Už to vypadalo, že si svěřenci trenéra Šimla neodvezou ani bod, ale v 87. minutě se dočkali zaslouženého vyrovnání. Jakub Kule vnikl do vápna, kde následně našel Milana Krůtu, jenž neměl problém trefit prázdnou branku.

​To ale nebylo od Viktorie vše. V první minutě nastavení rozehrával standardní situaci Alexandr Sojka přesně na nohu Jana Palusky, který zamířil přesně do horního rohu branky. Plzeň se tak dočkala překvapivého vítězství, díky kterému se posunula na druhé místo tabulky právě před Bayern Mnichov.

Bayern Mnichov U19 –⁠ FC Viktoria Plzeň U19 1:2

Branky: 69. Scholze – 87. Krůta, 90+1. Paluska

Áčko Viktorie Plzeň nestačilo v Lize mistrů na Inter Milán, kterému podlehlo 0:2.