šipky

První kolo World Grand Prix přineslo řadu překvapení, vypadli Cross či Wade

Rob Cross | Zdroj: Profimedia

V úterních zápasech prvního kola World Grand Prix byla k vidění další překvapení. S turnajem se rozloučili Angličané Rob Cross a James Wade. Gerwyn Price naopak nezaváhal a porazil Němce Schindlera 2:0 na sety. Angličan Aspinall překvapivě porazil svého krajana Michaela Smithe.

Úterní program prvního kola World Grand Prix nabídl řadu zajímavých utkání. V tom prvním se s turnajem možná trochu překvapivě rozloučil Ryan Searle, který nestačil na Lotyše Razmu. Ten měl sice horší průměr na tři šipky, ale i tak dokázal vyhrát 2:1 na sety.

Roli favorita naopak dokázal splnit Nizozemec Danny Noppert, jenž nedal šanci Gabrielu Clemensovi. V prvním setu jej porazil jednoznačně 3:0 a v tom druhém sice 0:2 prohrával, ale třemi legy v řadě průběh otočil a postoupil do druhého kola. To se před ním podařilo také Rossu Smithovi.

​Velmi dramatický a napínavý duel sliboval zápas mezi Joem Cullenem a Damonem Hetou. Tato očekávání byla naplněna. V prvním setu si ani jeden z hráčů neudržel své podání, což ve výsledku stačilo Cullenovi, aby se dostal do vedení 1:0 na sety. Druhou sadu ale jednoznačně ovládl Heta, jenž v ní neztratil ani jeden leg, a tak musel o vítězi rozhodnout třetí set. V něm se více dařilo mladému Angličanovi, který i díky skvělému zavírání (50 %) postoupil do druhého kola.

S turnajem se také v úterý rozloučila světová osmička Rob Cross. 32letý Angličan nestačil na krajana Daryla Gurneyho, se kterým prohrál 1:2 na sety. Podobný osud potkal také Jamese Wadea. Ten padl s 59. hráčem světového žebříčku Martinem Lukemanem 1:2 na sety. O vítězi musel rozhodnout až poslední leg, ale ten Lukeman na svém podání zvládl a úspěšně zavřel 38 bodů.

Gerwyn Price naopak potvrdil roli favorita a poradil si s Němcem Schindlerem 2:0. Vyhrál i Angličan Aspinall, který překvapivě porazil dalšího anglického hráče Michaela Smithe.

Úterní výsledky 1. kola World Grand Prix:

M. Razma –⁠ R. Searle 2:1 (3:1, 2:3, 3:0)

R. Smith –⁠ A. Gilding 2:1 (0:3, 3:2, 3:1)

D. Noppert –⁠ G. Clemens 2:0 (3:0, 3:2)

J. Cullen –⁠ D. Heta 2:1 (3:2, 0:3, 3:1)

R. Cross –⁠ D. Gurney 1:2 (2:3, 3:1, 0:3)

J. Wade –⁠ M. Lukeman 1:2 (0:3, 3:1, 2:3)

G. Price –⁠ M. Schindler 2:0 (3:1, 3:0)

M. Smith –⁠ N. Aspinall 1:2 (1:3, 3:2, 0:3)

Mistrem Evropy v šipkách se stal Rob Cross. Gerwen selhal na doublech (10/2021):