Hertl pomohl Sharks gólem k výhře nad Berlínem. Za domácí nahrával Barinka

Hokejisté San Jose včetně Tomáše Hertla | Zdroj: Profimedia

Hokejisté San Jose se na start NHL připravili parádně. V posledním přípravném zápase na ledě Eisbären Berlín dokázali vyhrát 3:1. Hned první gól zámořského celku vstřelil Tomáš Hertl, za domácí si asistenci u jediné branky připsal Marcel Barinka.

První třetina zápasu mezi Eisbären Berlín a San Jose příliš zajímavých momentů nenabídla. Až po změně stran vznikl obrovský závar před domácí brankou, kde se k opuštěnému puku dostal Vlasic, ale bekhendem neuspěl. Následně Ancicka pokryl střelu Lindbloma. V polovině zápasu se tak dostali do vedení hráči německého celku.

Marcel Barinka přihrál na levou stranu Giovannimu Fioremu a ten svůj pokus umístil naprosto přesně. Jenže o pět minut později celek z NHL dokázal vyrovnat. Meier si vyměnil kotouč s Tomášem Hertlem a právě český útočník se radoval z bezprostřední blízkosti.

​Po dalších čtyřiceti sekundách už San Jose dokonce vedlo. Karlssonovu střelu dokázal přesně tečovat Steven Lorentz. V poslední dvacetiminutovce odskočili Sharks už do dvougólového vedení. V oslabení vyhodil kotouč po levém mantinelu Ferraro. Chopit se ho dokázal Luke Kunin, který jel v přečíslení dvou na jednoho s Hertlem, nakonec zvolil střelu a poslal zámořský celek do vedení 3:1.

Tímto skóre také zápas skončil a po Nashvillu se na start NHL naladilo vítězstvím také San Jose.

Eisbären Berlín – San Jose Sharks 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 33. Fiore (Barinka) – 38. Hertl (Meier), 38. Lorentz (Karlsson, Gadjovich), 52. Kunin.