Nashville se na San Jose naladil výhrou. Bern sestřelil odchovanec Josi

Hokejisté Nashvillu Predators | Zdroj: Profimedia

Hokejisté Nashvillu Predators mají za sebou poslední přípravné utkání před ostrým startem NHL v Praze, kde se střetnou se San Jose. Nyní se ale v rámci přípravy představili v Bernu, kde místní SC porazili 4:3. Dva góly Predátorů dal odchovanec Roman Josi.

Zápas začali aktivněji domácí hokejisté, kteří si první šanci vypracovali na začátku sedmé minuty. Lankinen ale vytasil dva dobré zákroky proti střelám Scherweyho a Bärtschiho. A v jedenácté minutě už se dokonce Bern dostal do vedení. Sven Bärtschi dostal přihrávku na pravý kruh, s pukem se vytočil na střed a bekhendem propálil Lankinena.

Jenže Nashville dokázal vyrovnat. Odchovanec Bernu Roman Josi na modré nabral puk, dostal se až před Wüthricha a bekhendem zamířil pod jeho vyrážečku. Deset sekund před koncem první třetiny ale domácí opět odskočili. Roman Loeffel se trefil zápěstím přesně na zadní tyč.

​Jenže po změně stran přišlo opět vyrovnání. Filip Forsberg byl aktivní v předbrankovém prostoru, kde se zmocnil puku a následně překonal domácího gólmana. Otočka přišla ve 29. minutě. Granlund přihrál na brankoviště Mattu Duchenovi, který nadvakrát procedil kotouč za Wüthricha.

V poslední dvacetiminutovce odskočili Predators na rozdíl dvou branek a opět se trefil kapitán Nashvillu Roman Josi. Tentokrát zamířil naprosto přesně z levého kruhu. Bern to zkusil v závěru bez brankáře a třináct sekund před koncem dokázal snížit zásluhou Christophera DiDomenica. To bylo ale vše. Nashville porazil Bern v závěrečné přípravě 4:3.

Bern – Nashville Predators 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Bärtschi (Scherwey), 20. Loeffel (Sceviour, Vermin), 60. DiDomenico (Vermin) – 18. Josi, 27. Forsberg (Duchene, Josi), 29. Duchene (Granlund, Johansen), 46. Josi (Trenin, Jeannot).