Fotbal

Vynikající zpráva. Talent Baníku začal po vážné nemoci trénovat

Vynikající zpráva. Talent Baníku začal po vážné nemoci trénovat
Záložník ostravského Baníku Matěj Šín. | Zdroj: Profimedia.cz

V červnu prolétla českým fotbalovým prostředím hodně neradostná zpráva. Talentovanému záložníkovi ostravského Baníku Matěji Šínovi totiž byla diagnostikována rakovina. Osmnáctiletý hráč okamžitě přerušil kariéru a začal se léčit. Teď hlásí návrat na hřiště. Klub oznámil skvělou novinu, že mladý fotbalista začal trénovat.

Talentovanému fotbalistovi Matěji Šínovi se v červnu letošního roku obrátil život vzhůru nohama. Místo toho, aby pilně trénoval s Baníkem, vyslechl si u lékaře krutou diagnózu. Podle vyšetření totiž onemocněl rakovinou a musel se ihned začít léčit. Fotbalová kariéra tak byla odložena na neurčito. 

Po čtyřech měsících však jeho klub ohlásil skvělou novinu, osmnáctiletý záložník totiž začal zase trénovat. "Matěj začal s tréninkem, absolvoval první zátěžové testy," uvedl na oficiálních webových stránkách Baníku sportovní šéf Luděk Mikloško a potěšil tak všechny fotbalové fanoušky. Zároveň ale přiznal, že Šín trénuje s mírou a velmi opatrně. "Opatrnost je samozřejmě nadále naprosto nezbytná a Matěj stále zůstává pod lékařským dozorem, nicméně je to signál, že vše zatím jde, jak má, a Matěj je a bude v pořádku. Má před sebou hodně práce, všichni věříme, že ji zvládne," doplnil. 

Velkou radost, že má znovu možnost kopnout do balónu, měl i sám Šín. "Pro mě je to obrovské povzbuzení a motivace. Konečně můžu zase trénovat, i když zatím individuálně, a soustředit své myšlenky na fotbal," těšilo ho. Nezapomněl ani na poděkování za podporu, které se mu dostalo ze všech stran. 

Související obsah

"Všechny vzkazy jsem vnímal a chci všem lidem včetně fanoušků za tu podporu poděkovat. Dodávala mi sílu a chuť uzdravit se a zase se do toho všeho pustit. Věřím, že to všechno půjde a že se přiblíží ten den, kdy zase budu moct nazout kopačky a obléknout dres Baníku," přiznal, že znovu pomýšlí na nejvyšší sportovní mety.

Mezi fanoušky Baníku patří i hokejista David Pastrňák, který si loni takhle zařádil v kotli:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události