Fotbal

Schick pokračuje v penaltové mizérii, pokutový kop zahodil i proti Portu

Fotbalový reprezentant Patrik Schick prozatím hledá loňskou střeleckou formu, což ukázal i v duelu Ligy mistrů proti Portu. Jeho celek totiž dostal v závěru prvního poločasu výhodu pokutového kopu a na penaltový puntík si balón postavil právě český snajpr. Stejně jako v reprezentačním duelu proti Portugalsku ale ani tentokrát neuspěl. Jeho Leverkusen posléze prohrál 0:2 a stejně jako Čech se i celý klub nadále trápí.

Fotbalovému Leverkusenu se od startu nového soutěžního ročníku vůbec nedaří. A jako tým se trápí i Patrik Schick. Útočník, který loni platil za postrach obranných řad protivníků, prozatím vsítil v nové sezoně na klubové úrovni jen tři branky a střelecky strádá. 

Že není úplně v top formě, ukázal i v duelu skupinové fáze Ligy mistrů na půdě portugalského Porta. V závěru prvního poločasu totiž sudí odpískali po ruce jednoho z domácích hráčů v pokutovém území ve prospěch Leverkusenu penaltu a exekuce se ujal právě český reprezentant. 

Ten se sice slušně opřel do míče, který poslal na pravou stranu svatyně Porta, rána však neměla patřičnou razanci ani výšku a gólman Costa šestadvacetiletého kanonýra vychytal. 

Schick tak nedal už druhou penaltu v řadě. Naposledy se netrefil v reprezentačním duelu proti Portugalsku a prodloužil svou mizérii i špatné období svého Leverkusenu, který Portu nakonec podlehl 0:2.

Související obsah

​​K vítězství a porážce v Champions League tak přidal další prohru a je v tabulce skupiny B na třetím místě. Ještě hůř je na tom klub v Bundeslize, v ní totiž naposledy triumfoval na konci srpna. Od té doby na výhru čeká. ​

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události