Hokej

Už jsem natěšený na zápas, přiznal Hertl. Spoluhráče bude učit čepovat pivo

Hokejisté San Jose potvrdili roli favorita a v generálce na start NHL porazili v Berlíně místní celek Eisbären 3:1. Jednou brankou se na vítězství podílel i český útočník Tomáš Hertl, který už vyhlíží ostrý start sezony. Ten se uskuteční v pražské O2 areně a zkušený forvard už se hodně těší. I když toho v Čechách se spoluhráči kromě zápasů moc nestihne, připravil pro ně speciální program – hráči Sharks se totiž budou učit čepovat pivo. "Je to něco speciálního, sám se na to těším," uvedl Hertl. "Nejedeme si sem ale užít, ale vyhrát dva zápasy," dodal důrazně.

Dva zápasy NHL v Praze se blíží mílovými kroky a oba celky, které se v O2 areně utkají, Nashville a San Jose, už jsou v Evropě, kde stihly odehrát i jeden přípravný zápas. Zatímco Predátoři se představili v Bernu, Sharks vyrazili do Německa. V Berlíně změřili síly s místním celkem Eisbären, v němž vyhráli 3:1. 

K triumfu přispěl i český forvard Tomáš Hertl, jenž vsítil první branku svého týmu, kterou vyrovnal na 1:1. Mužstvo z NHL totiž na začátku tahalo za kratší konec. "Hráli důrazně, napadali, bruslili. My jsme trochu zaspali začátek, ale pak jsme zabrali a měli pár střídání v útočném pásmu, kde jsme je zamotali a pak jsme toho i využili," uvedl k nepovedenému startu český reprezentant. 

Ten se zamyslel i nad důvody, které k pomalejšímu úvodu vedly. "Věděli jsme, že to nebude jednoduché. Přece jen jsme měli jeden trénink, navíc časový posun. Pro některé kluky to bylo poprvé na velkém hřišti. Systém, co hrajeme, je na velkém hřišti celkem náročný, je to trošku jiný hokej. Ale myslím, že jsme to zvládli dobře. Výhra je pro nás důležitá. Teď už jsem jenom natěšený na první zápas," přiznal Hertl. 

Kromě domácího prostředí se těší i na fanoušky, na něž připravoval i své spoluhráče. "V Evropě je to něco jiného. Fanoušci tím mnohem víc žijí a jsou to fanoušci, a ne diváci. Už jsem to říkal klukům, když jsme byli na fotbale. Fandí se, řvou se jména a kluci na tohle nejsou zvyklí, protože to v Americe nemají," řekl.

Související obsah

​I když je na programu především dvojzápas v O2 areně, hodlá si Hertl užít i pár chvil mimo hřiště. Přestože jich bude málo. "Abych pravdu řekl, tak jsem trochu naštvaný, že nemáme moc času. Přijedeme asi odpoledne, pak pojedu za rodinou, pak jdeme na večeři. Klukům musím dát ochutnat Plzeň, to jinak nejde. Mám pro ně i připravené, že se budeme učit čepovat pivo. Je to něco speciálního, já se na to sám těším, protože jsem to nikdy nedělal," prozradil, co tým čeká. 

Nezapomněl ale uvést, že to nejzásadnější přijde v pátek a v sobotu. Po troše zábavy totiž přijde koncentrace na ostrý start NHL. "Nejedeme si sem užít párty, ale vyhrát dva zápasy," uzavřel. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události