Fanoušci Barcy i kouč Xavi se čílí: Sudí nám upřeli gól a penaltu

Fotbalová Barcelona padla s milánským Interem v zápase Ligy mistrů 0:1 a fanoušci si stěžují na rozhodčí, kteří Kataláncům upřeli gól a penaltu. Obě situace se udály ve druhém poločase a rozsoudil je VAR, příznivci španělského celku jsou přesto rozzuření.

Barceloně se v úterním utkání na San Siru nedařilo a podlehla domácímu Interu 0:1. Po zápase však vytryskly emoce, katalánskému týmu totiž sudí upřeli gól a penaltu. I když oba momenty posoudil VAR, fanouškům ani hráčům se verdikty vůbec nelíbily.

První situace přišla v 67. minutě, kdy Dembélé nacentroval zprava do pokutového území, kam si naběhl Pedri a přízemní ranou srovnal skóre. Neradoval se však příliš dlouho. Rozhodčí se poradili s videem a gól neuznali, protože mu předcházela ruka Fatiho.

Ve 2. minutě nastavení se po centru z pravé strany opřel do balónu domácí Dumfries a odhlavičkoval ho do bezpečí před forvardy Barcelony. Okamžik znovu zkontroloval VAR, hráč Interu totiž údajně zahrál rukou a Barca by tak získala výhodu pokutového kopu. Ani tentokrát však video Kataláncům nepomohlo. Hráč si podle sudích nepočínal nedovoleně a penalta se nepískala.

Fanoušci španělského týmu tak byli hodně naštvaní. A stejně tak i trenér Xavi. "Ničemu nerozumíme. Když přijde ruka od Fatiho a gól dá jiný hráč, tak ho neuznají. A nerozumíme ani té druhé situaci. Je to nespravedlnost, rozhodčí by to měli vysvětlit, protože my to neumíme," řekl nahněvaný kouč podle serveru goal.com

"Myslím, že ani nevědí, jaká jsou ohledně hraní rukou pravidla," ulevil si podle sport.es obránce Sergi Roberto. Barceloně to však nebylo nic platné, tak jako tak zapsala porážku a bude se muset ještě hodně snažit, aby postoupila ze skupiny.