Fotbal

Messi vstřelil proti Benfice dechberoucí gól. Má díky němu navíc další rekord

Fotbalista Lionel Messi je i v pětatřiceti letech k nezastavení. Jeden ze svých parádních kousků naposledy předvedl v zápase Ligy mistrů proti Benfice, když ve 22. minutě otevřel skóre. A branka to byla vskutku parádní. Argentinec se díky ní navíc stal prvním hráčem historie, jenž v Champions League skóroval do sítě čtyřiceti různých soupeřů. Rekord mu zkalil jen výsledek utkání. Jeho PSG totiž v Portugalsku ztratilo dva body.

Loni se mu příliš nedařilo, letos je opět k nezastavení. V Champions League vsítil Lionel Messi během tří zápasů dvě branky a právě ta poslední byla z kategorie velkých parádiček. 

Argentinec předvedl se spoluhráči rychlou a oku lahodící kombinaci, kterou zakončil technickou ranou z první z hranice velkého vápna. Vlachodimos byl na jeho střelu ke vzdálenější tyči krátký a kapituloval. 

Messi navíc pokořil další z řady rekordů. V Lize mistrů se totiž trefil jako první hráč historie do sítě čtyřiceti různých soupeřů. K tomu se zapsal do střelecké listiny už v celkově 6. utkání v řadě. Mířidla měl seřízená nejvíc proti Arsenalu, tomu totiž vstřelil celkově devět branek. 

Související obsah

​Radost mu kazil jen výsledek zápasu. I když poslal PSG do vedení, zaznamenal ve 41. minutě Danilo Pereira smolný vlastní gól a skóre se srovnalo. Žádný z celků už se do konce zápasu nedokázal prosadit a Pařížané se tak rozešli s Benficou smírně. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události