Fotbal

Tottenham smutní. Zemřel oblíbený trenér, podlehl zákeřné nemoci

Tottenham smutní. Zemřel oblíbený trenér, podlehl zákeřné nemoci
Trenér Giampiero Ventrone | Zdroj: Profimedia.cz

Velmi smutná zpráva přišla z tábora londýnského Tottenhamu. Ve věku 61 let zemřel oblíbený italský kondiční trenér Gian Piero Ventrone, který posílil anglický tým společně s Antoniem Contem, který s ním měl skvělý vztah. Ital zemřel po krátké nemoci.

"Se zármutkem oznamujeme, že zemřel kondiční trenér Gian Piero Ventrone. Všem v klubu bude velmi chybět a my v této neskutečně smutné chvíli myslíme na jeho rodinu a přátele," napsal smutnou zprávu na oficiální twitter londýnský klub. 

Před příchodem na britské ostrovy působil Ventrone například v Juventusu, Ajacciu či v Catanii. Ital si měl v Tottenhamu vybudovat pověst muže, který tvrdě pracoval, ale uměl si i hráče získat. Například hvězdný Heung-Min Son jej šel obejmout poté, co vstřelil Leicesteru hattrick. 

Související obsah

Gian Piero Ventrone byl svou kvalitou proslulý, v roce 1996 měl pomoci Juventusu v Lize mistrů, když kondičně neuvěřitelně připravil hráče včetně například právě Conteho, který si svého krajana vybral pro práci v Tottenhamu. Ventrone zemřel ve věku 61 let po krátkém boji s leukémií. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události