Tenis

Loňská vítězka US Open předčasně končí sezonu, trápí ji zranění

Loňská vítězka US Open předčasně končí sezonu, trápí ji zranění
Tenistka Emma Raducanuová | Zdroj: Profimedia.cz

Tenistka Emma Raducanuová předčasně končí sezonu. Devatenáctiletou vítězku US Open z roku 2021 zradilo zdraví, musí totiž vyléčit zraněné zápěstí. Letos už se tak na okruhu WTA nepředstaví. Pokud by se bolavá ruka alespoň částečně vyléčila, ráda by se zúčastnila alespoň finále Billie Jean Cupu, které se uskuteční na začátku listopadu ve skotském Glasgow.

Mladá a talentovaná Britka naposledy naskočila na turnaji v Ostravě, kde po porážce s Darjou Kasatkinovou vypadla hned v prvním kole. Poté vítězka US Open z roku 2021 oznámila, že předčasně končí sezonu. 

Jako důvod uvedla zranění zápěstí, jež ji limituje. Letos už se tak nepředstaví na žádném turnaji WTA. Pokud by se jí ale podařilo doléčit bolavou ruku včas, ráda by naskočila alespoň do finále Billie Jean Cupu. Ten se odehraje na začátku listopadu v Glasgow a Raducanuová by měla do té doby odpočívat. 

Zraněními devatenáctiletá tenistka trpí už od vítězství ve Flushing Meadows. Musela léčit potíže se stehnem či zády a zdravotní problémy ji v uplynulém roce hodně limitovaly. 

Související obsah

​Od slavného triumfu nevyhrála jediný turnajový titul. Nejdál došla v jihokorejském Soulu, kde si zahrála semifinále. V něm ale podlehla Jeleně Ostapenkové a s podnikem se rozloučila. Na Australian Open, French Open a ve Wimbledonu vydržela jen do druhého kola, na newyorském grandslamu dokonce při obhajobě skončila už po jednom zápase. 

Emma Raducanuová takhle oslavila loňské vítězství na US Open:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události