Sport

Tvůrce jednoho z největších olympijských okamžiků zemřel. Můj hrdina, smutní syn

Tvůrce jednoho z největších olympijských okamžiků zemřel. Můj hrdina, smutní syn
Derek Redmond a jeho otec Jim na olympiádě v roce 1992 | Zdroj: Profimedia.cz

Ve věku 81 let zemřel Jim Redmond, otec bývalého britského běžce. Jim se se synem Derekem Redmondem zapsali do nejikoničtějších olympijských okamžiků díky momentu, kdy otec pomohl svému synovi do cíle při běhu na 400 metrů na olympijských hrách v roce 1992 v Barceloně.

"S velkým smutkem píšu tento příspěvek, abych se podělil o zprávu, že můj hrdina, nejlepší přítel, můj otec zemřel. O tomto muži bych mohl říct tolik, ale byl to skutečně jeden z mých hrdinů v životě, každý, kdo mě zná nebo mě slyšel o něm mluvit, ví, jak moc mě inspiroval v mém životě a jak jsme si byli blízcí," napsal zdrcený Derek na instagramu.

Jim, který se v roce 2012 stal nositelem pochodně na olympijských hrách v Londýně, zemřel ve věku 81 let.

https://www.instagram.com/p/CjS173Mqsm6/

Letní olympijské hry v roce 1992 se v oblasti atletiky zapsaly mezi nejsilnější historické momenty. A to tehdy, když si Derek Redmond při semifinálovém závodě na 400 metrů přetrhl kolenní šlachu. Když jeho konkurenti překročili cílovou čáru, Derek se zvedal ze země a začal kulhat do cíle. Jeho otec se vynořil z davu lidí a běžel pomoci svému synovi dokončit závod. V objetí pak doprovázel brečícího Dereka do finiše.


Na twitteru zavzpomínal i Mezinárodní olympijský výbor, který ke zprávě přiložil i právě zmíněný závod z olympijských her v Barceloně.

Související obsah

​"Naše myšlenky jsou s Derekem Redmondem a jeho rodinou po smrti jeho otce Jima. Společně nám přinesli jeden z nejinspirativnějších okamžiků v olympijské historii."

Upřímnou soustrast složil i čtyřnásobný zlatý olympijský medailista Michael Johnson, člen USA týmu, který v Barceloně vyhrál titul na 4x400m. Na twitteru napsal: "Pamatuji si to tak jasně. Láska a podpora, kterou měl Derekův otec ke svému synovi, byla v té těžké chvíli před celým světem vidět. Upřímnou soustrast Derekovi a jeho rodině." 

Atletka Zuzana Hejnová na jaře oznámila konec kariéry, nyní očekává narození potomka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události