Hokej

NHL v Praze uvidí i v Nigérii. Na přenos je potřeba vybavení za stovky milionů

Už v pátek a v sobotu to vypukne. Hokejisté Nashvillu a San Jose v pražské O2 areně odstartují nový ročník NHL. Bude u toho i televize Nova, jejíž přípravy na přenos jsou v plném proudu.

Záběry ze zápasů NHL už v pátek a sobotu poletí z Prahy do 60 zemí světa. Ale aby to klaplo, není jen tak. Na tuhle parádu nasadila jen televize Nova 150 lidí.

"Museli jsme zvětšit kamerové platformy a uzpůsobit místa, protože pod kamerami jsou komentátoři. Museli jsme také upravit prostory mezi šatnami," říká Vítězslav Machač z produkce Nova Sport. 

Hráče bude sledovat hned 25 kamer, včetně dvou ovládaných na dálku. Ty si speciálně vyžádalo vedení NHL. "Oproti české extralize je tu rozdíl v robotických kamerách, které jsou umístěny za brankou," vysvětluje ředitel O2 TV Production Rostislav Suslo.

Související obsah

​Všude samé kabely. Je jich tu přes deset kilometrů. A signál z nich sbírá tenhle sedmnáct metrů dlouhý kolos, který patří k nejmodernějším přenosovým vozům v Evropě. "Tento přenosový vůz stojí více než sto milionů korun," dodává Suslo.

Signál z něj jde třeba až do Nigérie, ale také hned vedle do vozu TV Nova. "My tady dostáváme mezinárodní signál, který jde do celého světa. Ten doplňujeme o speciální věci pro Novu. Přes tento vůz jde mezinárodní signál ošperkovaný těmi dalšími studii, reportéry a podobně. My jsme už jen ti, kdo to přisoluje," popisuje šéfrežisér TV Nova Václav Svoboda.

Hokejisté Nashvillu a San Jose si ve čtvrtek osahali led během tréninku a už dnes si to rozdají v prvním zápase letošní NHL. Obě utkání můžete v pátek a v sobotu sledovat na Nova Sport 1, Nova Action a Voyo od 19:15.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události