Fotbal

Sor byl plán B, ale nelepilo mu to. Ztracené tři body, řekl po porážce Ševčík

Sor byl plán B, ale nelepilo mu to. Ztracené tři body, řekl po porážce Ševčík
Fotbalista Slavie Petr Ševčík | Zdroj: Profimedia.cz

Napěchované tribuny v Edenu se těšily, že oslaví vítězství, to se však nestalo. Slávističtí fotbalisté nepotvrdili roli favorita a padli v zápase Evropské konferenční ligy s Kluží 0:1. Důvodem prohry byla podle Petra Ševčíka horší produktivita a také absence štěstí. O porážce navíc záložník sešívaných mluvil jako o ztrátě. Trenér Jindřich Trpišovský ale přiznal, že na cestě za postupem ještě zdaleka není nic ztraceno.

"Pro nás je to hrozná škoda, jsou to ztracené tři body," řekl zklamaný Ševčík po závěrečném hvizdu pro oficiální webové stránky klubu. 

I když si Slavia připsala spoustu šancí, padla v EKL s Kluží 0:1. Podle osmadvacetiletého středopolaře rozhodlo o vývoji výsledku několik faktorů. "Možná chybělo štěstí a větší efektivita. Na posledních dvaceti metrech nám to nešlape tak, jak jsme chtěli, jako v předchozích zápasech doma. Prostě nám to tam nespadlo," zamyslel se nad příčinami porážky. Souhlasil s ním i trenér Jindřich Trpišovský. 

"Za celý zápas, i přes množství akcí, které jsme měli, jsme bohužel nenašli klíč ke skórování. Proto soupeř de facto z jedné rány na bránu vyhrál, i když měl tedy ještě jednu šanci na konci," uvedl lodivod slávistické střídačky. 

Ten zároveň popsal i jedinou gólovou situaci zápasu a rozebral, kde byly chyby. "Byl to řetězec chyb, který začal už u Mosese, jenž nedostoupil Camoru a musel tam jít Ševčík ze středu hřiště. Tím se to celé posunulo, i soupeř v útočné fázi hrál 4-4-2, nahoře byl Yeboah s Jangem. Aiham se s ním v první fázi chytil, pak jsme ale byli dva na jednoho a nechali jsme soupeře odcentrovat. Hlavně Aihama jsme ve vápně nezastoupili středovými hráči, když už tu pozici opustil," vyjmenoval zásadní momenty.

Ševčík přiznal, že tým měl záložní plán, jak s utkáním ještě něco udělat, ten se mu ale moc nevydařil. "Jako plán B jsme měli Sora, ale úplně mu to nelepilo. Těžko na něj něco házet, hrál po delší době. Chybělo nám štěstí a větší klid ve finální fázi," řekl o spoluhráči, jenž se po zranění teprve rozehrává. 

Prohra ho mrzela i kvůli fantastickým fanouškům, kteří vytvořili v Edenu tradičně skvělou atmosféru. "Fanoušci skvělí, celý zápas nás povzbuzovali. Na závěr nám hodně pomohli, ale co k tomu říct, nešlo to."

Související obsah

Situace ve skupině se sice kvůli posledním výsledkům zamotala, že by byl ohrožen postup, si ale záložník nepřipouští. "Všichni jsme na nule. Další zápas je pro nás důležitý, musíme vyhrát a budeme chtít postoupit," burcoval hráč, který za Slavii nastupuje už pátým rokem. "Je to srovnané, jsou tři zápasy, a kdo bude produktivnější, postoupí ze skupiny. Je to, jako kdyby se nehrálo, jsou jen tři zápasy, pro nás se akorát změnilo to, že budeme hrát dvakrát venku," uzavřel Trpišovský.

V létě představili slávisté dresy pro novou sezonu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události