Hokej

Na Rusy nepískejte, nemohou za to, vyzývá před NHL v Praze Hašek

Na Rusy nepískejte, nemohou za to, vyzývá před NHL v Praze Hašek
Dominik Hašek | Zdroj: TV Nova

Legenda českého hokeje Dominik Hašek se znovu vyjádřil ke dvěma zápasům NHL v Praze, které se uskuteční už tento pátek a sobotu. Dlouhou dobu apeloval na to, aby ruští hráči nemohli kvůli válce na Ukrajině v O2 areně vůbec nastoupit, jeho výzvy a intervence ministerstva zahraničí však nebyly vyslyšeny. Teď bývalý brankář nabádá fanoušky, aby na Rusy nepískali, za politickou situaci prý totiž nemohou oni, ale vedení zámořské soutěže.

Týdny před NHL v Praze se snažil Dominik Hašek zajistit, aby do Čech nemohli přicestovat kvůli válce na Ukrajině ruští hráči. Vyzýval k řešení dokonce i ministerstvo zahraničí. To poslalo vedení zámořské soutěže dopis, v němž žádalo to, co bývalý brankář.

Se svými požadavky ale resort ani úspěšný sportovec neuspěli a Rusové se na ledě O2 areny v utkáních mezi San Jose Sharks a Nashvillem Predators představí. 

​Hašek se teď nechal slyšet, že by na ně fanoušci neměli pískat, pokud takové tendence budou mít. Hráči ruské národnosti za to prý nemohou. "NHL nerespektuje postoj ministerstva zahraničí a zřejmě nastoupí i ruští hráči. Ti hráči za to nemohou – nepískejte na ně," napsal na svém twitteru.

Související obsah

​Z nastalé situace viní vedení National Hockey League, které je v Praze nechá hrát. "Veškerá zodpovědnost za tuto reklamu ruské války a zabíjení na Ukrajině je na vedení NHL. NHL si za toto rozhodnutí ponese veškeré následky," doplnil. 

Dominik Hašek v Praze Rusy nechtěl, proto jednal, aby jim v příjezdu zabránil: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události