Tenis

Podání Parksové mi nevadilo, pomohly mi servisy od Kyrgiose, říká Krejčíková

Podání Parksové mi nevadilo, pomohly mi servisy od Kyrgiose, říká Krejčíková
Barbora Krejčíková | Zdroj: Profimedia

Barbora Krejčíková se v Ostravě prokousala už do semifinále a prožívá aktuálně asi nejlepší část letošní sezony. Ve čtvrtfinále si poradila s Američankou Alyciou Parksovou, která disponuje jedním z nejrychlejších servisů na okruhu. A co české tenistce pomohlo?

"Hrála jsem hodně mixů, kde na mě servíroval třeba Kyrgios rychlostí 220 kilometrů za hodinu. Takže teď mě to nikterak nevykolejilo. Nevadilo mi to," vysvětlila tenistka z Ivančic. "Byl to těžký zápas. Soupeřku jsem moc neznala. Měla jsem štěstí, že jsem oba zápasy viděla. Věděla jsem, co mám čekat. Bylo to o maličkostech," dodala Krejčíková.

Té v těžkých chvílích pomohli ale také fanoušci v ostravské aréně. "Je super, že mě diváci stále hnali dopředu. Na každém turnaji se snažím hrát nejlíp, jak umím. Ať už jsem doma, nebo někde ve světě. Ale snažím se divákům samozřejmě udělat radost a chci, aby měli komu fandit," pokračovala 26letá hráčka.

Související obsah

​A jaký měla Krejčíková klíč k úspěchu? "Bylo pro mě důležité, aby se co nejvíc hrálo. Na to její podání nejde moc něco vymyslet. Buď prostě dá eso, nebo se hraje. Věřila jsem, že ve výměnách budu silnější," dodala vítězka French Open z roku 2021.

Česká tenistka zažívá nejlepší část letošní sezony. V neděli opanovala turnaj v estonském Tallinnu a její vítězství nad Parksovou bylo už sedmé v řadě. "Mám radost, že jsem na takové vlně a že zvládám krizové situace," doplnila spokojená Krejčíková.

Barbora Krejčíková ovládla minulý týden turnaj v Tallinnu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události