Krejčíková ustála dělový servis a zahraje si semifinále, Kvitová s Martincovou končí

Barbora Krejčíková se raduje | Zdroj: Profimedia

Barbora Krejčíková se stala první tenistkou, která si na turnaji v Ostravě zajistila postup do semifinále. Proti soupeřce s velmi razantním podáním vyhrála ve dvou setech. Naopak zbylé Češky Petra Kvitová a Tereza Martincová končí ve čtvrtfinále. Kvitová padla v souboji wimbledonských šampionek, když nestačila na Jelenu Rybakinovou. Tereza Martincová podlehla Jekatěrině Alexandrovové.

Krejčíková druhé kolo nehrála, protože její soupeřka Benčičová do utkání kvůli zranění nenastoupila, a po delší pauze na ni čekala zajímavá výzva. Alycii Parksové patří až 144. místo žebříčku, ale disponuje dělovým servisem. Její nejrychlejší eso v zápase letělo rychlostí 198 km/h.

Američanka sice o své první podání přišla, ale Krejčíkové také dokázala vzít její první servis. Poté si obě tenistky držely svá podání až do konce setu. Ten tedy rozhodl tiebreak, který byl rovněž vyrovnaný a obě hráčky se dostaly k setbolu. Česká hráčka dokázala soupeřce jeden odvrátit a sama svůj druhý proměnila.

V druhém setu tenistka z Ivančic začala dvěma gemy v řadě, ale následně podání ztratila. Parksová si poté vyžádala pauzu na ošetření své levé nohy, ale zvládla se do utkání vrátit. Nicméně Krejčíková si za bouřlivé podpory fanoušků se soupeřkou poradila, znovu jí vzala jeden servis a zápas uzavřela čistou hrou. V semifinále na Krejčíkovou čeká přemožitelka Petry Kvitové Jelena Rybakinová.

V druhém čtvrtfinále si přišli na své polští fanoušci, kterých opět dorazily stovky, ne-li tisíce. Světová jednička Iga Šwiateková hrála proti kvalifikantce Catherine McNallyové. První se do problému dostala Polka, která za stavu 2:2 ztratila podání. Ovšem v dalším gemu to soupeřce vrátila a sadu vyhrála díky čisté hře na příjmu za stavu 5:4.

Do druhého setu už Šwiateková vstoupila lépe a vyhrála tři hry v řadě, jenže 151. hráčka žebříčku dokázala srovnat na 3:3. Konec setu byl poté jako přes kopírák. Šwiateková opět za stavu 5:4 na příjmu vyhrála všechny čtyři výměny a naplněné tribuny jásaly. V semifinále se světová jednička utká s vítězkou večerního zápasu Jekatěrinou Alexandrovovou.

​Třetí čtvrtfinále už většinu fanoušků v ochozech nepotěšilo, jelikož z turnaje vypadla Petra Kvitová. Její souboj s letošní wimbledonskou šampionkou Jelenou Rybakinovou byl soubojem servisů, v prvním setu ani jedna z hráček neuhrála brejk, a tak rozhodla zkrácená sada, v níž Rybakinová zvítězila 7:5.

Druhý set rozhodla sedmá hra ve které byl k vidění jediný brejk zápasu. Vybojovala ho Kazachstánka, která Kvitové za celý zápas nabídla pouze jeden brejkbol a zápas zakončila stylově esem. V semifinále na Rybakinovou čeká Barbora Krejčíková.

Celé čtvrtfinále uzavřel souboj Terezy Martincové s Jekatěrinou Alexandrovovou. Češka zvládla vyhrát první gem zápasu, ovšem poté 21. hráčka žebříčku uhrála šest gemů v řadě a šla do vedení 1:0 na sety.

Martincová si na začátku druhé sady nechala ošetřit své zraněné koleno a poté se jí dařilo lépe, když soupeřku přehrála 6:4. Ovšem třetí set opět ovládla Alexandrovová. Brejk ve čtvrtém gemu uhrála po šťastném úderu o síť a poté už dominovala a vyhrála opět 6:1. V semifinále si Ruska zahraje se světovou jedničkou Igou Šwiatekovou.