Motorsport

Buggyra ukončila sezónu EuroNascar. Soustředí se na Rally Dakar

Buggyra ukončila sezónu EuroNascar. Soustředí se na Rally Dakar
Aliyyah Kolocová | Zdroj: Buggyra ZM Racing

Přestože do konce závodní sezóny EuroNascar series zbývají poslední dva závodní víkendy v Zolderu a Grobniku, tým Buggyra ZM Racing se rozhodl předčasně svou účast v seriálu ukončit. Po posledním závodě na Autodromu Most, který byl plný zbytečných a nebezpečných kontaktů, se vedení týmu rozhodlo ušetřit síly a vše podřídit přípravě na Rally Dakar 2023. 

"Během závodu v Mostě bylo bezpočet naprosto zbytečných havárií. Pokud by tento styl závodění měl pokračovat i na okruhu v Zolderu, který je velice nebezpečný sám o sobě, je vysoce pravděpodobné, že by to skončilo zraněním pilota," vysvětluje šéf týmu Martin Koloc.  

Aktuálně druhá žena a sedmý nováček hodnocení EuroNascar 2, Aliyyah Kolocová, která měla v plánu celou sezonu dokončit, dodává: "Vše podřizuji přípravě na Rally Dakar. Je to můj dlouhodobý cíl. A riziko zranění, tedy ohrožení tohoto dlouhodobého cíle, je pro mě v tuto chvíli až příliš vysoké." O účasti v dalším ročníku EuroNascar rozhodne vedení týmu na konci kalendářního roku. 

Související obsah

Posledním okruhovým závodem v sezóně 2022 tak bude pro Aliyyah Kolocovou a celý tým Buggyra ZM Racing závěrečný podnik FFSA GT4 na okruhu Paul Ricard.  

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události