Dortmund v úplném závěru vydoloval proti Bayernu bod. Leverkusen pod Alonsem vyhrál

Bundesligový šlágr mezi Borussií Dortmund a Bayernem Mnichov vítěze nenabídl. Hosté sice vedli o dva góly, ale v samotném závěru přišli o dva body kvůli vyrovnávací brance Modesteho. Úspěšnou premiéru zažil na lavičce Bayeru Leverkusen trenér Xabi Alonso. Jeho tým v Bundeslize čtyřikrát v řadě nevyhrál. Nicméně nyní si smlsnul na Schalke, které deklasoval 4:0.

Šlágrem kole německé Bundesligy byl jednoznačně duel mezi Borussií Dortmund a Bayernem Mnichov. Začátek zápasu byl překvapivě opatrný a žádný z týmů se nedostával do vyložených šancí. Jako první pořádně zahrozili ve 33. minutě hosté a hned z toho byl gól. Musiala přihrál na hranici velkého vápna Goretzkovi, který přesnou ranou k pravé tyči otevřel skóre.

Borussia mohla velmi rychle srovnat ve 36. minutě. Donyell Malen se dostal do zakončení sám před brankou, ale zblízka trefil jen gólmana Neuera. Na začátku druhého poločasu měl Bayern velkou šanci na zvýšení náskoku. Goretzka zpětnou hlavičkou našel Maného, který ale hlavou netrefil prázdnou branku. Druhého gólu se ale hosté přece jen dočkali. Leroy Sané napřáhl za hranicí velkého vápna brankář Meyer nedokázal míč vytěsnit mimo tři tyče.

V 64. minutě už to mohlo být o tři góly. Bavorský tým si ve vápně vytvořil obrovský závar, na jehož konci zakončil zblízka Musiala, ale trefil jen Meyera. A tak se Dortmundu podařilo utkání ještě zdramatizovat. V 74. minutě se Modeste zbavil svého soupeře a posunul míč na Moukokoa, ten pohotovou ranou prostřelil Neuera.

​V 83. minutě mohlo být srovnáno. Elongo-Yombo Rodney utekl po pravé straně a povedeným centrem našel ve vápně Modesteho. Ten míč ale z voleje ideálně netrefil, ale přesto se dostal do zakončení, se kterým si Neuer dokázal vleže poradit. Výhru ale nakonec Bayern neudržel. V poslední minutě nastavení si Borussia vytvořila ve vápně velký tlak, který vygradoval centrem Schlotterbecka od brankové čáry, jenž našel hlavu Modesteho, který z malého vápna srovnal na 2:2. Dortmund tak dokázal poprvé od listopadu 2018 proti Bayernu bodovat.

Leverkusen pod novým trenérem vysoko vyhrál

První šanci v zápase mezi Leverkusenem a Schalke měl Patrik Schick, jehož střela z dobré pozice byla tečovaná a skončila nad brankou. Ve 39. minutě už to ale bylo 1:0. Moussa Diaby si ve 39. minutě navedl míč na levačku a zpoza vápna vyslal parádní ránu. A tři minuty před koncem prvního poločasu už to bylo o dvě branky.

Jeremie Frimpong po seběhnutí do vápna dostal přihrávku na pravou stranu a následně zamířil po zemi přesně na zadní tyč. Frimpong byl jednoznačně nejlepším hráčem zápasu a ve druhém poločase svůj výkon korunoval druhou brankou. Tentokrát si naběhl za obranu na přihrávku od Diabyho a opět neměl problém se zakončením.

​V poslední minutě dovršil debakl Schalke Paulinho. Leverkusen tak zvítězil 4:0. Schick odehrál 73 minut, když ho na hřišti nahradil Adam Hložek. Alex Král v dresu Schalke šel do hry v 65. minutě.

​V dalších zápasech Augsburg remizoval s Wolfsburgem 1:1, Bochum porazila Frankfurt 3:0 a Mohuč remizovala s Lipskem 1:1. V 18:30 začne šlágr mezi Dortmundem a Bayernem.

Sobotní výsledky 9. kola Bundesligy:

Augsburg – Wolfsburg 1:1 (0:1)
Branky: 55. Gumny – 27. Gerhardt.

Bochum – Frankfurt 3:0 (0:0)
Branky: 71. P. Hofmann, 87. Ndicka (vla.), 90+1. Förster.

Leverkusen – Schalke 4:0 (2:0)
Branky: 39. Diaby, 42. Frimpong, 53. Frimpong, 90. Paulinho.

Mohuč – RB Lipsko 1:1 (1:0)
Branky: 45. Ingvartsen – 80. Nkunku.

Dortmund – Bayern 2:2

Branky:74. Moukoko (Modeste), 90+5. Modeste (N. Schlotterbeck) – 33. Goretzka (Musiala), 53. Sané