šipky

Wright selhal na zavírání a Gerwen jej převálcoval. V turnaji končí i Price

Michael van Gerwen | Zdroj: Profimedia

Do nedělního šipkařského finále World Grand Prix postoupili Nathan Aspinall a Michael van Gerwen. Nizozemský fenomén využil velmi slabé formy Petera Wrighta na zavírání. Zkušený Skot měl úspěšnost pouhých pět procent. S turnajem se v sobotu rozloučila také světová jednička Gerwyn Price. Souboj o titul začne v neděli od 20:40.

V prvním semifinále World Grand Prix nastoupili proti sobě Gerwyn Price a Nathan Aspinall. Světová jednička platila za favorita utkání, což umocnil i fakt, že vyhrála rozhoz na střed, díky čemuž začala do utkání podávat. Velšský šipkař ale brzy o tuto výhodu přišel, když ho Aspinall hned v prvním legu brejkl, díky čemuž vyhrál i celý první set 3:1. Ve druhé sadě si ale oba šipkaři role vyměnili a stejným poměrem se radoval Price.

I třetí set byl jako přes kopírák. Price zde doplatil na to, že se mu nedařilo dostatečně dobře otevírat legy doublem, a tak šel Aspinall do vedení 2:1 na sety. To ještě více zvýraznil v následujícím setu, kdy si oba hráči udrželi všechna svá podání, ale Aspinall byl ve výhodě. V pátém setu se sice Priceovi podařilo utkání zdramatizovat, ale nebylo mu to nic platné. Aspinall vyhrál 4:2 a postoupil do finále World Grand Prix.

​Od druhého utkání si diváci slibovali dramatickou podívanou mezi dvěma špičkovými hráči. Nebylo tomu ale tak ani náznakem. Peteru Wrightovi se totiž vůbec nedařilo při zavírání, kdy trefil do doublu pouhou jedinou šipku z dvaceti. I proto vyhrál v celém zápase jeden jediný leg, což logicky nestačilo na nic lepšího než porážku 0:4 na sety.