šipky

World Grand Prix zná všechny semifinalisty. Po boji postupuje i Wright

Peter Wright | Zdroj: Profimedia

V anglickém Leicesteru pokračuje šipkařské World Grand Prix. Během pátečního večera proběhl kompletní čtvrtfinálový program a ve hře už tak zbývají pouze čtyři jména. Z postupu se radují Nathan Aspinall, Gerwyn Price, Peter Wright a Michael van Gerwen.

První zápas hned nabídl anglické derby a obrovsky vyrovnanou bitvu. Nathan Aspinall se utkal s Martinem Lukemanem. První set byl přehlídkou ztracených servisů a "The Asp" vyhrál 3:1. Druhá sada byla přesný opak a oba borci si podání udrželi. Nakonec vyhrál Lukeman 3:2. Zápas dospěl až do rozhodujícího pátého setu, který uzmul Aspinall 3:1.

Druhé čtvrtfinále bylo jednoznačnou záležitostí. Světová jednička Gerwyn Price naprosto zničila Lotyše Madarse Razmu 3:0 na sety a v celém zápase ztratil pouhé dva legy. Obrovsky vyrovnaná bitva se zrodila v duelu mezi Peterem Wrightem a Dimitriem Van den Berghem. Duel musel rozhodovat až pátý set, a dokonce až pátý leg.

Wright šel na zavírání jako první, ale prvními šipkami nezavřel. A tak měl šanci belgický borec, ale třemi šipkami nedokázal zavřít double 12 a k terči se tak vrátil mistr světa. A opět to bylo trápení, jenže třetí šipkou nakonec trefil dvojnásobek desítky a proklouzl do semifinále.

​V posledním čtvrtfinále se potkal Michael van Gerwen a Chris Dobey. MVG si nakonec připsal vítězství 3:1 na sety a stále tak bojuje o svůj šestý triumf na World Grand Prix. Semifinálové duely můžete sledovat živě na Nova Sport 2 a Voyo v sobotu od 21:10.