Tenis

Hvězdný Djokovič se dočkal bizarní pocty. Srbští vědci po něm pojmenovali brouka

Hvězdný Djokovič se dočkal bizarní pocty. Srbští vědci po něm pojmenovali brouka
Novak Djokovič | Zdroj: profimedia.cz

Po tenistovi Novaku Djokovičovi se nově jmenuje druh nedávno objeveného brouka. Název po hvězdném sportovci mu dali srbští vědci, kteří si výkonů svého krajana velmi váží. "Je to muž, který pro tuto zemi udělal mnoho. Cítíme nutkání mu to oplatit," nechali se slyšet přírodovědci, proč vzdali populárnímu Djokerovi hold zrovna takovým a hodně kuriózním způsobem.

Tenista Novak Djokovič je doma v Srbsku veleváženou osobou, kterou lidé milují. Teď se dočkal další, i když trochu kuriózní pocty. Vědci po něm totiž pojmenovali druh brouka, který byl objeven před pár lety v podzemní jámě v západním Srbsku. 

Hmyz z rodu střevlíků tak nese název Duvalius Dokovici. "Navrhl jsem pojmenovat nový druh po Djokovičovi," řekl výzkumný pracovník Nikola Vesovič. A dodal, proč se pro takový nápad rozhodl. "Je to muž, který pro tuto zemi udělal mnoho. Cítíme nutkání mu to oplatit, jak jen budeme moci," uvedl podle CNN.

Související obsah

​Jméno zvolil i z několika dalších důvodů. Djokovič ho prý inspiroval svou rychlostí, silou, pružností či odolností. Podobné vlastnosti má prý i objevený brouk, jenž také disponuje schopností přežít v náročném prostředí. 

Takhle oslavil Novak Djokovič titul z letošního Wimbledonu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události