Krejčíková ovládla turnaj v Ostravě. Ve finále přetlačila světovou jedničku

Barbora Krejčíková s trofejí pro vítězku turnaje v Ostravě | Zdroj: Profimedia

Česká tenistka Barbora Krejčíková má druhý titul ve dvou týdnech. Na domácí půdě porazila ve finále světovou jedničku Igu Šwiatekovou ve třech setech 5:7, 7:6 a 6:3 po třech hodinách a sedmnácti minutách.

Šwiateková odstartovala finálový zápas vítězným gemem, který ukončil aut Krejčíkové. Češka ale vzápětí při vlastním servisu srovnala krok, pomohla si i esem, jímž uzavřela celou hru.

Pak mohla Češka polskou soupeřku poprvé brejknout, po dramatické hře se jí to však nepovedlo. Šwiateková se poté vzepjala k výbornému výkonu a postupně si vypracovala slušný náskok. Když vedla 5:1, přidala Krejčíková větší aktivitu a zapsala dva brejky, díky kterým se dotáhla na rozdíl jediného gemu.

Následně vyhrála vlastní servis a srovnala na 5:5. V koncovce jí však došly síly a světová jednička opanovala první set 7:5. Využila totiž hned druhý setbol a zakončila sadu skvělým returnem po levé lajně.

​Už v prvním gemu druhé sady vybojovala rodačka z Ivančic brejk a ujala se vedení. Ten potvrdila vítězným podáním a Polka musela dotahovat. Za stavu 4:3 pro Krejčíkovou prolomila servis protivnice a následně otočila na 5:4. Češka se však nevzdala a srovnala na 5:5 a poté na 6:6. O vítězce druhé sady tak musel rozhodnout tiebreak. V něm Krejčíková získala náskok čtyř bodů, nakonec zvítězila a brala druhý set.

Kdo si obtěžká trofej pro nejlepší tenistku turnaje, se tak muselo rozhodnout ve třetím setu. V něm byla Krejčíková suverénní na podání a během svých prvních čtyř servisů ztratila jediný fiftýn. Z stavu 4:4 dokonce světovou jedničku brejkla a podávala na vítězství. Dostala se do vedení 40:15 a už to vypadlo, že česká hráčka titul uhraje.

Šwiateková se ale z nejhoršího dostala, a dokonce si vypracovala brejkbol, který ovšem přímým bodem z podání Krejčíková odvrátila. Konec přišel po třech hodinách a sedmnácti minutách, když Krejčíková využila šestý mečbol a zápas zakončila esem.