Lorient vyhrál v Brestu a za vedoucím PSG zaostává pouze o bod

Radost fotbalistů Lorientu | Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Lorientu v rámci desátého kola dokázali zvítězit na hřišti posledního Brestu 2:1. Tím se vrátili na druhou příčku Ligue 1 a na první PSG ztrácí pouze bod. Neuspělo naopak čtvrté Lens, které padlo s Lille 0:1.

V letošní sezoně špatně hrající Brest se proti Lorientu dostal překvapivě do vedení a to už v 17. minutě. Na zadní tyči byl nikým nehlídaný Romain Del Castillo a hlavou uklidil míč do sítě. Jenže hosté dokázali srovnat krok zásluhou střelce Terema Igobora Moffiho, jenž si parádně naběhl za obranu Brestu a poté se nemýlil.

Rozhodnutí přišlo ve druhém poločase. V 53. minutě se dostal odražený balon opět na kopačky Terema Igobora Moffiho a ten se trefil z první parádně na zadní tyč. Lorient tak vyhrál 2:1 a za vedoucím PSG zaostává pouze o bod.

​Zajímavý duel se odehrál také mezi Lille a Lens. Šancí byla spousta na obou stranách, ale oba gólmani byli naprosto famózní, případně měli i notnou dávku štěstí. Domácí Chevalier dokonce zlikvidoval pokutový kop. Penalta přesto rozhodla, ale na druhé straně. Minutu před koncem poločasu ji dokázal proměnit Jonathan David a Lille vyhrálo 1:0.