šipky

Drama ve finále World Grand Prix zvládl lépe van Gerwen. Slaví svůj šestý titul

Šipkařské World Grand Prix je u konce. Šampionem prestižního turnaje se stal Michael van Gerwen, který ve finále porazil domácího Nathana Aspinalla. Nizozemec v zápase vedl 4:0 na sety, ale anglický hráč dokázal snížit na 3:4 a MVG měl hodně namále. Nakonec po výsledku 5:3 slaví svůj šestý triumf na tomto turnaji.

První set byl naprosto jednoznačný a van Gerwen nenechal nikoho na pochybách, kdo je favoritem zápasu. Uhrál ho naprosto v pohodě v poměru 3:0. Druhý už byl o poznání zajímavější.

Oba borci si drželi servis a až v pátém legu se ho podařilo prolomit světové trojce. Set s pořadovým číslem tři byl také hodně vyrovnaný a tentokrát nebyl k vidění ani jeden brejk. MVG vyhrál 3:2 a celkově se dostal do vedení 3:0.

Když nizozemský fenomén vyhrál i čtvrtý set, vypadalo to na rychlý konec. Jenže v tu chvíli van Gerwen úplně vypadl z formy a prohrál tři sety v řadě, vždy poměrem 1:3. Přišel tak na řadu set číslo osm.

​Hned na úvod van Gerwen svého soupeře brejkl a následně si i podání udržel. Od vítězství byl tak jeden jediný leg. Nicméně nedařilo se mu otvírání zápasu, The Asp dokázal srovnat na 2:2 a podával na celkové srovnání stavu zápasu.

Nicméně MVG opět dokázal Angličanovi vzít podání, zavřel double šest a mohl oslavit šestý titul na World Grand Prix. Mimo trofeje si odnesl také 120 tisíc liber (3,3 milionu korun).