Tenis

Krejčíková opět ve formě. Stoupá žebříčkem a je českou jedničkou

Krejčíková opět ve formě. Stoupá žebříčkem a je českou jedničkou
Barbora Krejčíková | Zdroj: Profimedia

Česká tenistka Barbora Krejčíková zažívá parádní období. Během posledních 14 dní získala dva tituly, když ovládla turnaje v Tallinnu a Ostravě. Díky tomu se v žebříčku posunula už na 14. místo, a je tedy opět nejlépe postavenou českou tenistkou. Naopak Petra Kvitová a Karolína Plíšková vypadly z první dvacítky.

Barbora Krejčíková se opět dostává do formy, kterou v loňské sezoně šokovala celý tenisový svět. Po nepovedené prostřední části letošní sezony dokázala vyhrát už devět zápasů v řadě, za což byla odměněna dvěma turnajovými tituly. Za zmínku stojí především vítězství nad světovou jedničkou Igou Šwiatekovou, vítězkou Wimbledonu Jelenou Rybakinovou nebo Anett Kontaveitovou na její domácí půdě. 

Po úspěchu v Ostravě se ve světovém žebříčku posunula o devět míst. Aktuálně jí tak patří 14. pozice a je nejlépe umístěnou českou tenistkou. Petra Kvitová, která v Ostravě vypadla ve čtvrtfinále, se propadla o jednu příčku, tedy na 21. místo. Spokojená nemůže být ani Karolína Plíšková, která taktéž vypadla z první světové dvacítky. Aktuálně jí patří až 22. místo. Může za to brzký konec už v prvním kole, kde nestačila na překvapení ostravského turnaje Alyciu Parksovou. 

Související obsah

​Ačkoliv se Krejčíková dostala už na 14. místo, stále má před sebou dlouhou cestu, aby vyrovnala svůj nejlepší výsledek. Na konci února jí patřilo druhé místo. Pak ale přišlo nepříliš úspěšné období, kdy do třetího kola dokázala postoupit pouze na Wimbledonu a v Hamburku. Poslední turnaje v Tallinnu a Praze se ale povedly na výbornou. Navázat na ně Krejčíková mohla už tento týden v rumunské Kluži, ale z turnaje se odhlásila. Karolínu Plíškovou čeká podnik v San Diegu. Tam se v prvním kole utká s kvalifikantkou Dolehideovou. 

Barbora Krejčíková loni vyhrála Zlatého kanára pro nejlepší tenistku České republiky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události