Hokej

Tampa Bay suspendovala vítěze SC. Měl se dopustit sexuálního obtěžování

Tampa Bay suspendovala vítěze SC. Měl se dopustit sexuálního obtěžování
Ian Cole v tréninkovém dresu Lightning | Zdroj: Profimedia.cz

Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu s Pittsburghem má nyní velké problémy. V anonymním příspěvku na sociálních sítích byl totiž Ian Cole obviněn z toho, že jako nezletilý měl zneužívat dívku. Vítěz z let 2020 a 2021 hned svého hráče suspendoval a čeká se na přímé vyšetřování.

Jen pár dní zbývá do začátku zápasů NHL ve Spojených státech. Floridský šampion z Tampy Bay se ale místo obhajoby finále musí nyní soustředit na velmi nepříjemné obvinění. Obránce Ian Cole byl totiž obviněn ze sexuálního obtěžování, kterého se možná v minulosti dopouštěl.

Vše spustil příspěvek na twitteru od jakési Emily Smithové. Ta obvinila zkušeného obránce z několikaletého zneužívání, a to v době, kdy ona chodila na střední školu a Cole již hrál v NHL. Tampa Bay hned svého obránce suspendovala. 

"Naše organizace bere tato obvinění velmi vážně," stojí v prohlášení týmu. "Zatímco pokračujeme ve shromažďování dalších podrobností, rozhodli jsme se Iana Colea dočasně suspendovat až do výsledků vyšetřování. Žádní členové organizace, včetně hráčů, se v tuto chvíli nebudou dále vyjadřovat," dodávají Lightning.

Související obsah

​K celé situaci se vyjádřil i sám Ian Cole. "Obvinění, která byla proti mně vznesena v anonymním tweetu, beru velmi vážně," uvedl Cole. "Těším se, až očistím své jméno a dokážu NHL a svému klubu, že tato obvinění jsou nepodložená," dodal v prohlášení.

Ian Cole je důrazným a poctivým obráncem, který v letech 2016 a 2017 získal s Pittsburghem Stanley Cup. Letos podepsal v první den otevření trhu s volnými hráči roční smlouvu s Lightning. Vydělá si 3 miliony dolarů (téměř 76 milionů korun).

Letošní ročník NHL odstartoval v Praze. Trefil se také Tomáš Hertl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události