Tenis

Má srdce ze zlata. Šwiateková věnuje odměnu z Ostravy na charitu

Má srdce ze zlata. Šwiateková věnuje odměnu z Ostravy na charitu
Tenistka Iga Šwiateková | Zdroj: Profimedia.cz

Tenistka Iga Šwiateková ukázala, že má dobré srdce. Po finále turnaje WTA v Ostravě, ve kterém prohrála s Češkou Barborou Krejčíkovou, se totiž rozhodla, že finanční odměnu za akci v České republice věnuje na charitu. Získanou částku chce poslat jedné z organizací, jež se zabývají ochranou duševního zdraví.

V nedělním finále turnaje WTA v Ostravě byla Šwiateková jasnou favoritkou a svou roli potvrdila v prvním setu, který vyhrála. Pak však na kurtu zaúřadovala její soupeřka Barbora Krejčíková a Polce zbyly oči pro pláč, protože i přes velkou podporu fanoušků další titul získat nezvládla. 

S Češkou prohrála ve třech setech a musela se smířit se druhým místem. Vzápětí ale předvedla fantastické gesto. Rozhodla se totiž veškerou finanční odměnu, kterou za turnaj získala, darovat na dobročinné účely. Konkrétně se rozhodla pro jednu z polských organizací, jež se zabývá ochranou duševního zdraví. 

Související obsah

​"Opravdu jsem tu chtěla hrát dobře, abych mohla věnovat velkou částku. Jsem ráda, že jsem to mohla udělat. A jsem šťastná, že mohu využít svého postavení touto cestou," uvedla polská světová jednička podle Eurosportu

"Chci šířit povědomí a dát lidem vědět, že mohou využít pomoc, pokud ji potřebují, nebo pomoci ostatním," dodala. 

Iga Šwiateková je v mladém věku na vrcholu žebříčku. Takhle například vyrovnala jeden z rekordů Sereny Williamsové:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události