šipky

Van Gerwen se pustil do kritiky rivala. Měl by držet hu*u a hrát šipky

Van Gerwen se pustil do kritiky rivala. Měl by držet hu*u a hrát šipky
Šipkař Michael van Gerwen | Zdroj: profimedia.cz

Aktuální vítěz šipkařského World Grand Prix Michael van Gerwen dokázal při své cestě za titulem zdolat v semifinále i Petera Wrighta. 33letý Nizozemec se o skotském rivalovi také dost nevybíravě vyjádřil. Wright by se podle jeho slov měl více soustředit na hru.

Michael van Gerwen dokázal v semifinále prestižního turnaje porazit Petera Wrighta jasným způsobem 4:0 na sety. Skotský soupeř za celé utkání získal pouze jeden leg a jeho špatná forma mnoho fanoušků zaskočila. 

K semifinálovému výkonu Wrighta se vyjádřil i sám van Gerwen. "Myslím, že Peter opravdu nehrál dobře. Jeho šipky nestály za nic a já díky tomu vyhrál tento zápas. Bylo to dost snadné, abych byl upřímný," prohlásil 33letý Nizozemec. 

Související obsah

Peter Wright se ale i přes jasnou porážku na World Grand Prix posunul opět do čela světového pořadí. Gerwyn Price totiž obhajoval finále z loňského ročníku a jakožto semifinalista letošního turnaje spadl z prvního místa na druhé. 

Současná světová jednička by se ale podle slov van Gerwena měla herně vzchopit. "
Při vší úctě, v posledních několika zápasech jen tak procházel. Dimitri (Van den Bergh pozn. red.) měl proti němu šipku na vítězství, aby ho porazil. Je to stále fenomenální hráč a mám k němu velký respekt, ale měl by držet hu*u a házet šipky. V tom je jeho síla. Když příliš mluví, jen ho to odradí a nepoučí se," nebral si servítky van Gerwen, který ve finále porazil Nathana Aspinalla a získal na letošním World Grand Prix už svůj šestý titul.

Michael van Gerwen má v poslední době dobrou formu, nedávno kraloval také na turnaji v Queenslandu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události