Fotbal

Sedmistý gól a netradiční oslava. United vysvětlili, co znamenalo Ronaldovo gesto

Sedmistý gól a netradiční oslava. United vysvětlili, co znamenalo Ronaldovo gesto
Netradiční oslava gólu Cristiana Ronalda | Zdroj: Profimedia

Cristiano Ronaldo vstřelil v zápase Premier League proti Evertonu sedmistý gól své kariéry v rámci klubů a zbořil další velký milník. Na hřišti navíc předvedl hodně zajímavou a netradiční oslavu, která udivila všechny fanoušky. Klub teď přišel s vysvětlením, proč Portugalec neslavil tak, jak jsou fanoušci na tribunách zvyklí. Populární hráč s přezdívkou CR7 prý chtěl předvedeným gestem zdůraznit silné pouto se svými spoluhráči.

Na časomíře v Goodison Parku zrovna běžela 44. minuta, když dostal Ronaldo parádní přihrávku za obranu, naběhl si do vápna a parádní přízemní ranou propálil Pickforda. V zápase mezi Evertonem a Manchesterem poslal svůj celek do vedení 2:1 a nasměroval United k vítězství, které nakonec jeho tým urval. 

Pro Portugalce měla vstřelená branka speciální nádech, byla totiž jeho 700. trefou kariéry, kterou vsítil na klubové úrovni. Fotbalista pak přesný zásah nezapomněl bouřlivě oslavit, překvapil ale úplně jinou oslavou, než na jakou jsou fanoušci Rudých ďáblů zvyklí. Ronaldo totiž zavřel oči, mírně se zaklonil a zkřížil prsty na hrudi. Přidal se k němu i spoluhráč Antony a fanoušci se okamžitě začali zajímat, jaký měla oslava význam. 

"Nyní můžeme odhalit, že Ronaldova oslava byla sebepodceňujícím vtipem se spoluhráči, kterým zdůraznil silné pouto mezi hráči v týmu," uvedli United na oficiálním klubovém webu

Související obsah

​"Cristiano je známý tím, že se o sebe stará a zajišťuje, aby byl vždy v nejlepší možné kondici, což přirozeně zahrnuje hodiny tvrdé práce na tréninkovém hřišti a v posilovně. Navíc to obsahuje také odpočinek ve správných okamžicích a zajištění dostatečného spánku. Oslava CR7 na hřišti Evertonu byla zábavnou ukázkou pozice, ve které spí, když cestuje s týmem. To nezůstalo bez povšimnutí Ronaldových spoluhráčů, kteří se od něj touží učit," dodali zástupci klubu. 

Ronaldo si na zásadní milník počkal pět zápasů, naposledy se za United trefil v půlce září v Evropské lize proti Tiraspolu, poté nastalo čekání. To mohl prolomit rovněž v EL proti Omonii, v jasné příležitosti ale minul. A dočkal se tak až v Premier League. 

Cristiano Ronaldo se nedávno představil s portugalskou reprezentací i v Praze:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události