Tenis

Plíšková proplula snadno prvním kolem. Kvalifikantku porazila ve dvou setech

Plíšková proplula snadno prvním kolem. Kvalifikantku porazila ve dvou setech
Usměvavá česká tenistka Karolína Plíšková | Zdroj: Profimedia.cz

Česká tenistka Karolína Plíšková se na postup do druhého kola v San Diegu příliš nenadřela. V utkání pouze jednou ztratila svůj servis a americkou kvalifikantku Caroline Dolehideovou porazila snadno 6:3 a 6:4. V dalším zápase se česká hráčka utká ve středu s Chorvatkou Donnou Vekičovou.

Začátek zápasu nabídl vyrovnaný průběh. Obě hráčky si do stavu 3:2 pro Plíškovou držely svá podání, a Češka navíc musela ve třetím gemu odvracet brejkbol. To se podařilo, a tak mohla později utéct do vedení 5:2, když v šesté hře sebrala Američance podání bez ztráty fiftýnu. Zbytek sady si už s přehledem pohlídala a vyhrála ji 6:3. 

Ve druhém setu se Plíšková dostala do rychlého vedení 3:0 se dvěma brejky k dobru. O jeden z nich sice vzápětí přišla, ale šlo o jediný neúspěch v celém zápase. Za stavu 4:3 sice musela odvracet brejkbol, ale více komplikací už nepřipustila a vyhrála 6:3 a 6:4.

Související obsah

​Po překvapivém vypadnutí v prvním kole turnaje v Ostravě, které ji odsunulo z první dvacítky světového žebříčku, si v San Diegu zlepšila chuť. Ve druhém kole ji čeká Chorvatka Donna Vekičová. Zápas by podle programu měl začít ve středu od 20:30.

V Česku roste další tenisový talent. Podívejte se na rozhovor s Vanessou Balej:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události