Fotbal

Sportovní ředitel popřel konec Mbappého v PSG. Koller mu ale moc nevěří

Sportovní ředitel popřel konec Mbappého v PSG. Koller mu ale moc nevěří
Kylian Mbappé | Zdroj: Profimedia

Kylian Mbappé překonal v úterý večer klubový rekord v počtu vstřelených gólů v evropských pohárech. Proti Benfice Lisabon proměnil pokutový kop, kterým přidal už 31. přesný zásah v Lize mistrů. Na čele žebříčku PSG se tak osamostatnil před Edinsonem Cavanim, který se zastavil na 30gólové hranici. Fotbalovou veřejnost ale nyní více zajímá možný odchod Mbappého z PSG. Sportovní ředitel vše popřel, Jan Koller, který jej poznal osobně, mu ale příliš nevěří.

V úterý večer před důležitým utkáním s Benficou Lisabon otřásla fotbalovým světem informace, že Kylian Mbappé chce z klubu odejít. Vedení PSG se ale proti těmto slovům ostře ohradilo. "Není to pravda. Tyto klepy se objevují každý den. Tato informace se nezakládá na pravdě. Podle mě je nefér, když se něco takového objeví pár hodin před zápasem, proto jsem tady, abych reagoval. Každý den mluvím s Kylianem. Nikdy nebyla řeč o jeho odchodu v lednu. Mně ani prezidentovi se o něčem podobném nikdy nezmínil. Tohle rozhodně není stanovisko hráče. Kylian tady má ještě tři roky kontrakt. V PSG je doma, je to tady jedna velká rodina, pro kterou pracuje každý den," řekl Luís Campos, sportovní ředitel PSG.

Na toto vyjádření ve studiu Nova Sport před úterním zápasem Ligy mistrů reagoval Jan Koller. "Co jiného má dělat? Musel tu situaci nějak uklidnit. Já mám s Luísem Camposem osobní zkušenost, když byl ještě sportovní ředitel AC Monaco. Měl jsem s ním osobní schůzku ohledně svého zapojení do Monaca, to nakonec nevyšlo. Ale podle toho, co o něm vím a co mi o něm říkali lidi v klubu, tak to beru spíš jako diplomacii, aby to uklidnil. Podle nějakých reakcí Kyliana během zápasů si opravdu myslím, že uvažuje o odchodu.

Související obsah

​S těmito slovy souhlasil i Roman Bednář. "Myslím si, že když tímto způsobem (Campos) vystoupí, tak je to jednoznačně pravda. Uznávám, že dneska se na internetu šíří 90 procent dezinformací, ale na tomto je podle mého kousek pravdy," řekl bývalý reprezentační útočník, který má na svém kontě 30 startů v Premier League. 

I přes zmíněný humbuk nakonec Mbappé do utkání nastoupil v základní sestavě. A ve 40. minutě proměnil pokutový kop, kterým poslal PSG do vedení. Stanovil tím nový rekord, kdy jako první hráč nastřílel v dresu PSG 31 gólů v evropských pohárech. Na vítězství to ale nakonec PSG nestačilo, protože v 62. minutě vyrovnal taktéž z pokutového kopu João Mário. Oba týmy tak mají po čtyřech odehraných zápasech osm bodů a dělí se o první místo ve skupině H. Francouzský tým má ale lepší skóre. 

Na sestřih utkání se podívejte ve videu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události