Fotbal

Baník je v mých očích velkoklub, říká jeho nový trenér. Klub jej oficiálně představil

Baník je v mých očích velkoklub, říká jeho nový trenér. Klub jej oficiálně představil
Pavel Hapal | Zdroj: TASR / Profimedia

Novým trenérem Baníku Ostrava se stal Pavel Hapal. Na lavičce nahradil Pavla Vrbu, se kterým klub rozvázal spolupráci kvůli neuspokojivému hernímu projevu a špatným výsledkům. Jako trenér se Hapal vrací do Baníku po 16 letech. Podepsal tam dvouletou smlouvu s opcí. S ním přichází i asistent Jiří Neček, naopak si balí kufry kondiční trenéři Aleš Buzek a Dominik Špavelko. Nahradí je Filip Saidl, který dosud působil v akademii.

Když se Baník Ostrava v dubnu letošního roku rozloučil s trenérem Ondřejem Smetanou a tým dočasně převzal Tomáš Galásek, byl Pavel Hapal jedním z hlavních kandidátů na uvolněnou pozici. Dokonce prosakovaly informace, že byl s klubem téměř domluven. Nakonec se ale situace změnila, když Sparta vyhodila Pavla Vrbu, a tak Slezané sáhli po svém vysněném kouči.

Spojení Baník Ostrava a Pavel Vrba ale nevydrželo ani půl roku. Ambicióznímu klubu totiž patří po 11 kolech až 14. pozice. Na svém kontě má pouze dvě výhry, k nimž přidal pět remíz a čtyři porážky. Na uvolněné místo byl povolán právě Hapal. 

"Pavel byl pro nás výběrem číslo jedna. Já ho znám hodně dlouho, je to úspěšný trenér, který má obrovské zkušenosti z reprezentačních týmů na Slovensku. Umí také pracovat s mladými hráči a propojení mezi akademií a áčkem pro nás musí být prvořadé. Jeho nejbližším úkolem je teď se pokusit získat nějaké body, dostat se výše v tabulce a pak samozřejmě udělat kvalitní zimní přípravu," řekl Luděk Mikloško, který se stal sportovním ředitelem Baníku Ostrava minulý týden. A zřejmě byl právě on důvodem urychleného konce Pavla Vrby. 

Související obsah

Hapal už Baník Ostrava trénoval v sezoně 2005/2006. Poté si vyzkoušel angažmá v Mladé Boleslavi, Žilině, se kterou postoupil do Ligy mistrů, polském Lubinu či Spartě Praha. A vedl i reprezentaci na Slovensku, konkrétně jedenadvacítku a dospělý výběr. 

"Baník je v mých očích velkoklub, který má neskutečnou základnu fanoušků. Už jsem tu krásnou atmosféru kdysi zažil na starých Bazalech. Naším krátkodobým cílem je teď oživit mužstvo, aby sbíralo body a dostalo se v tabulce do vyšších pater. To teď bude naše společná práce a věřím, že i takovým vnitřním nastavením a motivací kluky přesvědčím, že dokážou dělat lepší výsledky,“ řekl Pavel Hapal pro oficiální klubové stránky

Pavel Hapal v minulosti vedl slovenskou Žilinu a reprezentaci. Takto hodnotil tamní ligu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události