MMA

Předzápasové trable na hotelu: Žena Martínka řekla, proč musí spát na zemi

Těžká váha Michal Martínek se už v pátek na KSW 75 utká s UFC veteránem Danielem Omileańczukem. Na místo dění s Martínkem tradičně dorazila i krásná manželka Lenka, která jej pravidelně doprovází až do klece, a dokonce během zápasu pomáhá trenérovi Andrému Reindersovi. Jak to zvládá, když její muž zápasí, a proč bude před KSW 75 spát nejspíše na zemi, Lenka prozradila v rozhovoru níže.

Lenko, jaká byla cesta do Nového Sadce?
Cesta byla skvělá. Výhoda byla ta, že jsme tentokrát letěli. Nikde jsme nestáli v zácpě. Míša se vyspinkal jak v letadle, tak v autě. A myslím, že je to jeho poslední spánek vzhledem k tomu, co nás čeká na pokoji.

Co tím myslíte?
Máme extrémně malou postel. Já asi budu spát na zemi a Michalovi nechám postel. Ona je sice manželská, ale fakt malinkatá. Já jsem zažádala o dětskou přistýlku, tu mi ale asi nedají, takže asi budu spát na zemi (pozn. red. – nakonec zaměstnanci hotelu sehnali přistýlku).

MMA zápasník Michal Martínek se novomanželkou | Zdroj: se svolením M. Martínka

Chápu, spánek je pro zápasníky těsně před duelem důležitý. Ale je něco speciálního, co Michal před zápasem potřebuje? Třeba oblíbené jídlo…
Řekl jste to úplně přesně. Potřebuje jíst. Potřebuje se docukrovávat. Takže pravidelná strava, snídaně, svačinky, dezertíky, určitě proběhnou nějaké špagety. Bez jídla by to nešlo a určitě se půjdeme na chvíli projít po okolí a vyčistit si hlavu. Ale jinak žádné speciální požadavky.

Michal je obr a na kamery působí dost klidně. Vy ho ale znáte i v soukromí, jaký je takhle před zápasem?
Já tomu nerozumím. Michal je ledový muž. Já a rodina jsme rozhodně víc nervózní než on. On je klidný, moc si to užívá a moc se těší. Rozhodně není ten typ člověka, který by byl nervózní a nepříjemný.

A jak naopak snášíte předzápasový stres vy?
Čím jsem starší a soupeři kvalitnější, tak se poslední dobou cítím víc a víc nervózní. Už jsem říkala Michalovi, že nevím, jak dlouho ještě budu schopná s ním chodit do klece. Raději se budu koukat z publika, ale tahle varianta prý neexistuje. Takže se prý s tím mám smířit. Samozřejmě se bojím a zaleží mi na tom, aby zápas vyhrál. Ale stoprocentně mu věřím a věřím, že zápas bude na naší straně a dojdeme až k titulu.

Související obsah

Přesto s Michalem stále chodíte až do klece. Vlastně jste v jeho rohu a pomáháte mu během zápasu. Jakou funkci vedle Andrého Reinderse máte?
To jsme řešili dneska po příjezdu. Michalovi přijede ještě druhý trenér – Andrzej (Kościelski) z Ankosu, tak jsem říkala, že tentokrát nebudu nic dělat, nebudu nosit žádný led a jen se dívat jako myška. Mě to stresuje, protože naposledy jsem se na pokoji učila, jak správně omývat ručníkem. Člověk si řekne, že je to jednoduché, ale taková sranda to není. Minule mi André pár hodin před zápasem řekl, že ho budu i ledovat, tak jsem začala zjišťovat kam. Jsem ráda, že teď se budu jen dívat a nechám ty věci na Andrém a Andrzeji.

Do soukromí manželů Martínkových nahlédl pořad Život ve hvězdách. Lenka otevřeně promluvila o své kariéře v pornoprůmyslu i o tom, jak snáší Michalovy zápasy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události