Fotbal

Čtyři body po čtyřech zápasech? Čekali jsme mnohem víc, zlobí se Trpišovský

Čtyři body po čtyřech zápasech? Čekali jsme mnohem víc, zlobí se Trpišovský
Trenér fotbalové Slavie Jindřich Trpišovský. | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalisté Slavie jsou ve výsledkové krizi. Nejenže tři zápasy po sobě prohráli, ale také nevstřelili ani jeden gól. Podle trenéra Jindřicha Trpišovského chybí týmu kvalitní finální fáze. Místo jasného postupu do jarní fáze je pražský klub v nečekaných problémech. Po čtyřech odehraných duelech je až třetí a na druhé místo ztrácí tři body.

I přes nečekanou domácí porážku s Kluží byla Slavia v Rumunsku favoritem. Soupeře sice přestřílela 24 ku 5, ale byla z toho opět prohra, tentokrát 0:2. "Do utkání jsme vstoupili dobře a aktivně. Bohužel jsme nevyřešili brejk z pravé strany dva na jednoho a z první nebezpečné situace jsme dostali gól. Roh, druhý roh, penalta a gól. I tak jsme pokračovali v aktivním výkonu, měli jsme tam spoustu dobrých věcí, tlak do vápna, spoustu centrů ze stran. Bohužel jsme ty situace nevyužili," litoval po utkání trenér Jindřich Trpišovský v rozhovoru po zápase

Průběh utkání ovlivnila nepříjemná událost, kdy po půlhodině hry zkolaboval jeden z fanoušků, načež pro něj musela přijet sanitka. Zápas tak byl přibližně na 15 minut přerušen a tato prodleva neměla na výkon Slavie pozitivní vliv. "Těžko říct, komu to pomohlo nebo uškodilo. Pauza přišla v době, kdy jsme měli největší tlak, soupeř si asi trochu odpočinul. Mohl si něco říct. Od té pauzy jsme se nedostali do takového tlaku jako v předcházející části zápasu," přiznal trenér Slavie. 

Související obsah

Před posledními dvěma zápasy ve skupině se Slavia dostala do nečekaně složité situace, ale pořád má postup ve svých rukou, pokud se jí podaří dvakrát zvítězit. "Musíme se v první řadě zlepšit, musíme zlepšit výkony a produktivitu v ofenzivě. O tom se bavíme pořád. Nemůžeme dostávat góly, hlavně musíme zlepšit výkon. V dalším kole jedeme na venkovní zápas na Ballkani. Musíme ho zvládnout za tři body a udržet se ve hře o postup. To samé musíme udržet doma se Sivassporem," nepochybuje Trpišovský. "Nejsme v dobré pozici, po čtyřech kolech máme čtyři body, čekali jsme mnohem víc. Musíme s tím něco udělat, prohrát tři zápasy v řadě je trestuhodné," připomněl trenér Slavie i nečekanou víkendovou porážku na hřišti Olomouce. 

Ve zmíněných třech zápasech Slavia navíc nevstřelila ani jeden gól. "V každém utkání se dostaneme do řady zajímavých pozic, ale chybí nám kvalitní finální fáze. Jednoduše řečeno, netrefujeme bránu. Gól by pomohl jak individuálně, tak celému týmu. Je to pro nás složité, čeká nás řada výzev. V neděli Boleslav, v týdnu pohár, koukáme se na krátkodobé cíle. Klidně ať odehrajeme horší zápas, ale zvládneme ho výsledkově, potřebujeme se něčím odrazit," uzavřel Trpišovský. 

Podívejte se, jak si vedl bývalý fotbalista a trenér František Straka jako reportér Nova Sport:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události