Další sporty

Vysněný přestup. Hvězda reprezentace míří do prestižní Bundesligy

Aktuální hvězda házenkářské reprezentace Matěj Klíma míří za vysněným angažmá do jedné z nejlepších lig v Evropě. Levá spojka, která hrála nedávno ještě v pražské Dukle, se přesune z druhé nejvyšší soutěže do první ligy. Sám hráč to popisuje jako vysněný přestup.

V minulém roce opustil Matěj Klíma pražskou Duklu i českou extraligu, kterou výkonnostně přerostl. Smlouvu podepsal ve druhé Bundeslize, která je sice až druhou nejvyšší soutěží, přesto ale patří mezi to nejlepší v Evropě. Po angažmá v týmu Lübeck-Schwartau si nyní vystřílel nové angažmá. 

Hrát bude za bundesligový celek SC DHfK Handball, který sídlí v Lipsku. "Vždy to byl můj sen," řekl Klíma po oznámení přestupu oficiálnímu webu Českého svazu házené. "Je to velký posun v mé kariéře. Vždy byl můj sen hrát v první lize a poměřovat se s nejlepšími hráči světa," dodal Klíma. 

Související obsah

Velkou ikonou německé nejvyšší soutěže je například Filip Jícha, který je nynějším koučem elitního Kielu, kde působí i brankář Tomáš Mrkva. Klíma podepsal smlouvu do roku 2025, během tří let bude chtít potvrdit, že je velkým příslibem české házené. 

Klíma ve středu dovedl národní tým k vítězství v kvalifikaci o ME nad Estonskem šesti góly, velkou oporou byl i na lednovém evropském šampionátu. Na něm dal proti Bosně a Hercegovině osm gólů. V klíčovém duelu se Švédskem se trefil třikrát, Češi ale tehdy těsně nepostoupili.

V ženské Bundeslize září Češka Veronika Malá:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události