Fotbal

Slavii chybí šikulka, bránění Kluže bylo trapné, hodnotí zápas Vízek

Slavii chybí šikulka, bránění Kluže bylo trapné, hodnotí zápas Vízek
Slávista Yira Sor | Zdroj: profimedia.cz

Fotbalová Slavia nezvládla ani druhý zápas s Kluží v Evropské konferenční lize. Po dvou porážkách si tak výrazně ztížila postup ze skupiny, navíc ji trápí neproměňování šancí. Sešívaní totiž nedali už tři zápasy gól. Jak situaci hodnotí Ladislav Vízek?

"S Kluží hráli dva stejné zápasy. Bylo to kočka a pes. Problémem ale je, že Slavia dostala jako první gól a pak musela dotahovat, což jí nesvědčí," myslí si Vízek. Bývalý fotbalista pak také zhodnotil hru soupeře: "Upřímně to bránění Kluže bylo trapné, bránili v 10 lidech ve vápně, často lehali a dělali mrtvé. Celý ten zápas byl takový rozbitý, podobně jako to předchozí utkání."

Problémem je podle Ladislava Vízka zejména hra Slavie, která na soupeře tohoto typu neplatí. "Slavia sice hraje běhavý a opravdu náročný fotbal, ale chybí jí nějaký šikulka. Takhle hraje silově a strašně se nadře na gól," říká bývalý kanonýr Dukly Praha, se kterou se Slavia v příštím týdnu utká v MOL Cupu. 

Související obsah

​Podle Vízka také nedělá dobrotu, že trenér Jindřich Trpišovský v poslední době hodně točí sestavu. "Slavia má sice nyní důležité hráče zraněné, ale to, jak se snaží trenér sestavu hodně měnit, není podle mě správná cesta," vysvětluje olympijský vítěz z roku 1980, kterému se nelíbí ani to, že v kádru aktuálně není žádný lídr. "Slavia nemá lídra a aktuálně tam asi také moc nefunguje české jádro, což nemusí na českého fanouška dělat dobrý dojem," dodává Vízek. 

Sešívaní před sebou mají také náročný program. O víkendu sehrají ligový duel s Mladou Boleslaví, pak v týdnu se zmíněnou Duklou a příští víkend zakončí tradičním derby se Spartou Praha. "Nebude to vůbec jednoduché. Upřímně jsem zvědavý, co kouzelník Jindřich Trpišovský zase vymyslí," uzavírá fotbalový expert.  

Fotbalová Slavia letos hraje s novými dresy a logem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události