MMA

Čechům se na KSW 75 nedařilo. Martínek prohrál po kontroverzním rozhodnutí

KSW 75 je pro české fanoušky velmi přitažlivou akcí, protože se galavečera účastní hned tři zápasníci ze srdce střední Evropy. Všichni čeští zápasníci prohráli na body, především prohry Martínka a Částkové byly opravdu sporné.

V prvním utkání se představila zkušená Petra Částková, která šla na domácí Adrianu Kreftovou. V prvním kole se obě zápasnice spíše poznávaly a chvilku se duel přerušil kvůli menšímu píchnutí do oka od Částkové. 

Nejlepší bylo třetí kolo, kde Češka byla aktivnější a rozdala více úderů. Adriana Kreftová oktagon opouštěla s krví v obličeji, ale pak celkem překvapivě vyhrála domácí zápasnice po jednomyslném rozhodnutí rozhodčích.

Související obsah

Hned po Částkové šel do klece David Martiník, který se postavil také domácímu zápasníkovi. Postavil se Szkaradekovi a téměř celé první kolo se odehrálo na zemi, pod palbou úderů byl český zápasník. Na začátku druhého kola Martiník začal v postoji skvěle, ale po necelých dvou minutách se šlo opět na zem. 

Také do třetího kola nastoupil Martiník aktivně v postoji a rozdal několik ran. Szkaradek se ale nechtěl do přestřelky pouštět a chtěl hru opět strhnout na zem, což se povedlo. Polák pak chtěl Martiníka uškrtit, ale dlouho se mu to nedařilo. Rozhodovaly tak body, kde i Čech prohrál jednomyslně na body.

Související obsah

Michal Martínek šel do akce jako poslední a v prvních dvou kolech si od svého polského soupeře držel odstup, pomáhal si kopy na břicho a dařily se mu údery na hlavu. Po dvou kolech byl Daniel Omielanczuk v obličeji krvavý. 

V podobném duchu se český bijec držel i ve třetím kole, svého soupeře do ničeho moc nepustil, jen jednou se oba borci dostali do klinče. Martínek z něj nicméně brzy utekl. V závěru předvedl ještě tři rychlé údery. Bodoví sudí nakonec rozhodli sporně pro domácího zápasníka, který vyhrál po nejednoznačném rozhodnutí.

Výsledky KSW 75:

pérová váha: Damian Stasiak vs. Robert Ruchala
Vítěz: Robert Ruchala – na body, split decision

těžká váha: Michal Martínek vs. Daniel Omielanczuk
Vítěz: Daniel Omielanczuk – na body, split decision

polotěžká váha: Tomasz Narkun vs. Luis Henrique da Silva 
Vítěz: Luis Henrique da Silva – KO 2. kolo

pérová váha: Adam Soldaev vs. Oleksii Polischuck
Vítěz: Adam Soldaev – na body, jednomyslné rozhodnutí

polotěžká váha: Adam Tomasik vs. Madalin Pirvulescu
Vítěz: Madalin Pirvulescu – TKO 1. kolo, údery

lehká váha: Yann Liasse vs. Adrian Gralak
Bez vítěze – dloubnutí do oka (eye poke)

bantamová váha: David Martiník vs. Kamil Szkaradek
Vítěz: Kamil Szkaradek – na body, jednomyslné rozhodnutí

muší váha: Adriana Kreftová vs. Petra Částková
Vítězka: Adriana Kreftová
– na body, jednomyslné rozhodnutí

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události