MMA

Reinders o nejhorším verdiktu v KSW: Nas*ali české fanoušky, podáme protest

Hodně sporné a kontroverzní bylo rozhodnutí v utkání polské KSW, kde se představil Michal Martínek. Ten byl v zápase s UFC veteránem Danielem Omielanczukem aktivnější, rozdal více ran a jeho soupeř odcházel s krví v obličeji. Přesto bodoví rozhodčí viděli výhru domácího zápasníka. Po zápase zuřil především trenér André Reinders. Podle slov polských trenérů a organizátorů šlo o jedno z nejhorších rozhodnutí v historii.

Michal Martínek šel do akce před hlavním zápasem večera. V duelu těžkých vah se čekal tvrdý souboj, a to především v postoji. V duelu byl dominantnější český zápasník, ale bodoví rozhodčí rozhodli ve prospěch domácího borce.

"Nemám slov, tohle rozhodnutí nechápe nikdo z nás. Ať už jde o náš tým, majitele, či polské fanoušky. Byl to jednoznačný a kontrolovaný výkon od Michala Martínka. Dva sudí, kteří koukali asi na fotbal, to dali soupeři," říkal štábu TV Nova hned po zápase rozzuřený trenér André Reinders.

Sudí Czajka bodoval zápas 30:27 ve prospěch "Blackbearda", Porebski a Wardzala ale viděli výhru domácího zápasníka 29:28. Organizace KSW ukázala bodové karty na twitteru, ale téměř všichni fanoušci verdiktem opovrhovali. A to i ti polští.

Bodové karty utkání Martínek – Omielanczuk | Zdroj: KSW

"Jestli chtělo jít KSW do Česka, tak si nas*alo všechny české fanoušky. Poláci říkali, že to bylo jedno z nejhorších rozhodnutí v historii KSW. Nikdo to moc nechápe," pokračoval trenér Michala Martínka, který měl na turnaji také Petru Částkovou. U jejího zápasu cítí podobnou zášť.  

"Dokonce komentátor říkal, ať to ještě přepočítají, že to nechápe. Oni to udělali, ale rozhodčí si za svým stáli, asi koukali na fotbal. Nevím, asi na polskou ligu," říkal reportérovi Davidu Chmátalovi trenér jednoho z nejznámějších českých MMA týmů.

"Budeme podávat protest už jen z principu, musíme vyjádřit nesouhlas. Nemyslím si, že by měl člověk mlčet, když vidí nějakou nespravedlnost," uzavřel André Reinders. Ten se může radovat alespoň z toho, že jeho svěřenkyně Tereza Bledá podepsala kontrakt ve slavné UFC.

Související obsah

​Hodně naštvaný byl také samotný bijec. "Viděl jsem to jinak, než to dopadlo," řekl s jasným znechucením ve tváři ještě v kleci. Následně zavelel a jeho tým tak trochu na protest opustil klec a zamířil do útrob stadionu v Novém Sadci.

Později přidal na svůj osobní instagram fotku s pomláceným soupeřem. "Toho chlapa mám rád a respektuji ho. Děkuji za zápas. Proti Danielovi nic nemám, je to velká legenda polského MMA," začal Martínek. "Co se týče verdiktu rozhodčích, tak jsme to s týmem viděli jinak. Na tento zápas jsem trénoval nejvíce v životě a průběh probíhal podle mých představ," pokračoval muž s přezdívkou Blackbeard. 

"Nic více k tomu nemám. Rozhodčí by si občas měli dát nějaký zápas, připravovat se pět hodin denně po dobu šesti dnů v týdnu. Třeba by pak věci viděli jinak a objektivněji," uzavřel jeden z nejlepších českých bijců. Podle zdrojů redakce TN.cz chce jeden z majitelů polské organizace KSW rozhodčí propustit. 

Podívejte se na sestřih zápasu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události