Motorsport

Salač znovu útočil na stupně vítězů. Boj ukončil nepříjemný pád

Salač znovu útočil na stupně vítězů. Boj ukončil nepříjemný pád
Filip Salač | Zdroj: Profimedia

Filip Salač na Velké ceně Austrálie opět útočil na stupně vítězů, ale na čtvrté pozici jeho počínaní ukončil pád. Naštěstí je jezdec bez vážného zranění.

Salač startoval ze čtvrté řady, ale postupně se polem probojoval až na čtvrté místo. Útočil tak na stupně vítězů, na které se v Moto2 postavil poprvé na začátku října v Thajsku. Jenže k zopakování životního úspěchu nedošlo.

Salač sice za vedoucí trojící zaostával o pouhou sekundu, ale jeho snažení ukončil v 11. kole pád v rychlosti kolem 190 km v hodině. Jezdci se naštěstí nic nestalo, o jeho motorce však totéž říct nelze.

https://www.instagram.com/p/CjxSA48JKbb/?hl=en

"Všechno byl pod kontrolou, jediná zatáčka, které jsem se obával, byla ta první, kde byl nejsilnější vítr. Udělal jsem přesný opak toho, co jsem měl udělat, bohužel mi to došlo až potom v boxu. Když vás podfukuje vítr, tak máte ještě víc tlačit na přední kolo. Měl jsem brzdit později. Já v tom kole brzdil dřív a podfouklo mě to. Jsem zklamaný," uvedl Salač v tiskové zprávě.

​Velkou cenu Austrálie v Moto2 nakonec ovládl Španěl Alonso López, který slaví druhé vítězství v kariéře. Druhý dojel jeho krajan Pedro Acosta a třetí Brit Jake Dixon. Na vedoucí pozici šampionátu je opět Aj Ogura. Ten sice dojel 11., ale jeho největší soupeř Augusto Fernández nebodoval vůbec. Japonec tak vede o 3,5 bodu.

Související obsah

Pořadí Velké ceny Austrálie Moto2:
1. A. López (Boscoscuro) 39:14.947
2. P. Acosta (Kralex) + 3.556
3. J. Dixon (Kraley) + 9.583

Pořadí šampionátu Moto2:
1. Aj Ogura – 242 b.
2. A. Fernández – 238,5 b.
3. A. Canet – 192 b.

Takhle Salač slavil historické umístění v deštivém Thajsku:  

Královskou kubaturu MotoGP ovládl Španěl Álex Rins na Suzuki. Druhý dojel Marc Márquez a třetí příčku obsadil vedoucí muž šampionátu Francesco Bagnaia z Itálie. 

Pořadí Velké ceny Austrálie MotoGP:
1. Á. Rins (Suzuki) 40:50.654
2. M. Márquez (Honda) +0.186
3. F. Bagnaia (Ducati) +0.224

Pořadí šampionátu MotoGP:
1. F. Bagnaia – 233 b.
2. F. Quartararo – 219 b.
3. A. Espargaró – 206 b.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události