Hokej

Obránce Tampy očištěn. Pro nařčení ze sexuálního obtěžování se nenašly důkazy

Obránce Tampy očištěn. Pro nařčení ze sexuálního obtěžování se nenašly důkazy
Ian Cole v tréninkovém dresu Lightning | Zdroj: Profimedia.cz

NHL v sobotu oznámila, že proběhlé vyšetřování neodhalilo žádné důkazy, které by potvrdily, že se Ian Cole dopustil sexuálního obtěžování. Obránce Tampy Bay z toho byl obviněn před týdnem na sociálních sítích.

Vypadá to, že se dvojnásobný vítěz Stanley Cupu Ian Cole bude moci vrátit na soupisku Tampy Bay Lightning. NHL týden po jeho suspendaci oznámila, že proběhlé vyšetřování pro obvinění ze sexuálního nátlaku a sexuálního obtěžování nenašla důkazy. 

Vyšetřování zahrnovalo sérii rozhovorů jak se zástupci klubu, tak se samotným Colem a dalšími osobami, které by potenciálně mohly poskytnout validní informace. Rovněž byla přezkoumána data ze sociálních sítí, soudní záznamy a další veřejná data. NHL také informovala, že přes veškerou snahu se nepodařilo kontaktovat autora či autorku anonymního příspěvku. "NHL nyní považuje případ za uzavřený," stojí v oficiálním prohlášení. 

Kauzu před deseti dny spustil příspěvek na twitteru od jakési Emily Smithové. Ta obvinila obránce z několikaletého zneužívání, a to v době, kdy ona chodila na střední školu a Cole hrál v NHL. "Ian Cole mě obtěžoval čtyři roky. (…) Naléhal na mě, abych s ním měla sex, i když jsem mu dala jasně najevo, že to nechci. Byla jsem příliš mladá na to, abych pochopila, že takový nátlak je sexuální napadení," stojí v prohlášení. Tampa Bay ihned po obvinění svého obránce suspendovala. 

Související obsah

​Ian Cole je zkušeným obráncem, který v letech 2016 a 2017 získal s Pittsburghem Stanley Cup. Letos podepsal v první den otevření trhu s volnými hráči roční smlouvu s Lightning. Vydělá si 3 miliony dolarů (téměř 76 milionů korun).

Češi v noci na neděli řádili v NHL:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události